Przejdź do treści

Relacja z wielkiego koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Drukuj

image034

W niedzielę 31 marca odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Taka armia”. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak objęli koncert patronatem honorowym.

 

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo.

Program pt. „Taka armia”, z którym zespół przyjechał do Garwolina, będący współczesnym spojrzeniem na patriotyzm skierowany był głównie do najmłodszych żołnierzy i młodzieży. W hali sportowej CSiK zabrzmiały światowe hity w energetycznych aranżacjach, dzięki którym błyskawicznie, bez użycia smartfonów uczestnicy odwiedzili topowe listy przebojów.

Artyści udowodnili, że pieśni śpiewane przez Pierwszą Kadrową 100 lat temu mogą również dzisiaj poderwać najmłodsze pokolenie, by dowiedzieli się, że ich dziadkowie, tak jak oni byli młodzi i szaleni.

„Z „THE WALL” z repertuaru Pink Floyd skruszymy mury, które dzielą wolnych od zniewolonych, a z „BILLIE JEAN” Michaela Jacksona dowiedziemy, że muzyka i taniec to duet doskonały” – czytamy na stronie zespołu.

A jeśli do zestawu dodamy melodie z okresu międzywojnia zmiksowane z przebojami lat ’80 i ’90 to jesteśmy pewni, że naszej publiczności udzieliła się pozytywna energia! Bo to przecież „Taka armia”.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews