Przejdź do treści

VII Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego

Drukuj

DSC 0012

4 kwietnia 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się VII Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Do turnieju stanęło 32 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja odbywała się na poziomie indywidualnym oraz drużynowym. Szachy to gra strategiczna wymagająca pełnej koncentracji, uznana przez Kochanowskiego ze grę królewską, dlatego też Turniej zgromadził powiatową śmietankę szachową.

Ostatecznie w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wałachowski Michał (ZS w Żelechowie), drugie miejsce zajął Jaszczyk Dariusz (ZS w Żelechowie), a na trzecim miejscu stanął Gromadzki Jakub (LO Garwolin).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, na drugim miejscu uklasyfikowało się Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół nr. 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych szkołach byli: Zespół Szkół im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie - Wałachowski Michał; Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie - Gromadzki Jakub; Zespół Szkół nr. 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie - Bieniawski Filip; Zespół Szkół nr1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie - Józwicki Jonasz; Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie- Szewczak Sebastian; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie - Chojnacki Piotr.

Nagrody i pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczyli dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Janusz Kowalski oraz Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie Sylwia Tomaszek. Koordynatorem turnieju był Andrzej Głodek, nauczyciel z Żelechowa oraz pasjonat gry w szachy.

Gratulujemy najlepszym szachistom i szkołom! Cieszymy się, że rozgrywki umożliwiają integrację wśród zawodników oraz przebiegają w przyjaznej atmosferze.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews