Piłkarska majówka na Orliku w Żelechowie

DSC09527

1 maja na boisku „Orlik 2012” w Żelechowie rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Garwolińskiego Mirosława Walickiego. Zawody te były jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Celem imprezy, obok wydźwięku patriotycznego, była również promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych oraz umożliwienie rywalizacji sportowej amatorskim drużynom piłkarskim.

Przy pięknej, wiosennej pogodzie prawie 70 zawodników rozegrało 13 pojedynków, w których udział wzięły drużyny z rożnych zakątków naszego powiatu oraz zespół Ar-Tig z Huty Dąbrowej z powiatu ryckiego. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące, ale również przyjazne i toczone zgodnie z zasadami fair-play.

Po rozegraniu fazy grupowej i półfinałów w meczu finałowym spotkały się zespoły: „Niewidomi Kielce” i Red Bull Garwolin. Zwyciężyli „Niewidomi”. Statuetkę dla „króla strzelców” odebrał Przemysław Alot, zaś najlepszym bramkarzem okazał się Dawid Wasążnik – obaj z „Niewidomych Kielce”.

Puchary ufundowane przez Starostę wręczyli: Urszula Kobielus – radna powiatu garwolińskiego oraz animatorzy Orlika – Joanna Włodarczyk i Andrzej Głodek.

Kolejność końcowa zespołów:

1. „Niewidomi Kielce”