Zbiórka darów dla Polaków na Kresach Wschodnich

image024

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Warszawie zwróciło się z prośbą do Starosty Powiatu Garwolińskiego o zorganizowanie zbiórki darów dla najmłodszych Rodaków z Kresów w związku ze zbliżającym się najważniejszym świętem w roku dla dzieci - Dniem Dziecka!

Zebrane dary zostaną przekazane na Białoruś, z których zostaną przygotowane upominki i przekazane 1 czerwca.

Powiat Garwoliński włączył się w akcję - zbiórki darów dla dzieci. W dniu 24 maja 2019r. w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem nastąpiło przekazanie zebranych rzeczy dla naszych małych rodaków.

Składamy gorące podziękowania wszystkim naszym darczyńcom za włączenie się w zbiórkę darów dla dzieci w ramach akcji „Kresowy Dzień Dziecka” dla dzieci z Kresów Wschodnich Białorusi.

Nasi darczyńcy.

- Dariusz Rękawek, Tomasz Rękawek – INTERDRUK S.A

- Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

- Starostwo Powiatowe w Garwolinie

- Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie

- Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. K.C. Norwida w Garwolinie

- Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej.

Mirosław Walicki – Starosta Powiatu Garwolińskiego

Iwona Kurowska – Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego

Małgorzata Antolak – Dyrektor PCKiP w Miętnem

Powiat Garwoliński, którzy jest małą częścią naszej Ojczyzny pamięta o Rodakach w każdym zakątku świata.