XXVIII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2019

DSC 0390

W czwartek 16 maja 2019r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się po raz kolejny Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego organizacji podjęła się Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Garwolinie. Uroczystego otwarcia dokonali Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska oraz poseł Grzegorz Woźniak, którzy jednocześnie sprawowali patronat honorowy nad wydarzeniem.

Przedstawiciele władzy w ciepłych słowach przywitali wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim miłe słowa kierowali w stronę najmłodszego audytorium- dzieci.

Tematyka piosenek dotyczy szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, w tym: zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, higieny pracy i odpoczynku ucznia, profilaktyki uzależnień, profilaktyki chorób, higieny osobistej, bezpieczeństwa wypoczynku oraz tegorocznego hasła Światowego Dnia Zdrowia : „Powszechna ochrona zdrowia: dla wszystkich, wszędzie”.

Dzieci w swoich występach radziły jak się zdrowo odżywiać i aktywnie spędzać czas, prezentując swoje talenty wokalne oraz artystyczne, przy tym dobrze się bawiąc. Każde przedszkole, które wzięło udział otrzymało prezent- dużego, pluszowego misia.

Następnie o tytuł laureata walczyły szkoły podstawowe (I-VI) oraz podstawowe (VII-VIII) i gimnazja (klasy III).

Występy artystów oceniała komisja w składzie: Dorota Brojek- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie; Justyna Wałachowska- przedstawiciel Państwowego Powiatowego Inspektoratu w Garwolinie; Aleksandra Magdziak - Wiśniewska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Danuta Kalinowska – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz Julian Czaporowski –przedstawiciel Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Laureaci poszczególnych kategorii:

Szkoły Podstawowe klasy I-IV

I Miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgórzu

II Miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Rębkowskiej

III Miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym

Wyróżnienia:.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Zwoli