Przejdź do treści

XV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych z Powiatu Garwolińskiego

Drukuj

IMG 6475

Mityng lekkoatletyczny to impreza, która co roku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół średnich z naszego powiatu.

W tym roku odbyła się już XV edycja sportowych rywalizacji, dokładnie 30 maja 2019r. na szkolnym stadionie sportowym przy ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Do zawodów przygotowały się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu garwolińskiego. Celem mityngu jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego- wyłonienie najlepszych szkół w punktacji drużynowej. Oczywiście podczas trwania zawodów nie zabrakło emocji, rywalizacji, walki o zwycięstwo oraz łez szczęścia i smutku.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki objął wydarzenie Patronatem Honorowym w jego imieniu uroczystego otwarcia XV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych z Powiatu Garwolińskiego i wręczenia medali dokonał Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Janusz Kowalski. Cieszymy się, że mimo rywalizacji na stadionie wśród młodzieży panowało wzajemne wsparcie, pomoc i kibicowanie.

Uczestnicy (chłopcy i dziewczęta) mogli startować w konkurencjach:

- biegi: 100m, 400m, 800m, 1500m, 4x100m, 4x400;

- pchnięcie kulą 4kg i 6kg

- rzut oszczepem 600g i 800g

- rzut dyskiem 1kg i 1,5 kg

- skok wzwyż

- skok w dal.

Wyniki indywidualne

100 metrów

dziewczęta

1.Faustyna Zabielska (ZS Sobolew) – 14,44 s

2.Natalia Kania (ZS Miętne) – 14,48 s

3.Eliza Konopka (LO Żelechów) – 14,51 s

chłopcy

1.Kacper Dębecki (ZS 1 Garwolin) – 11,80 s

2.Aleks Mazur (ZS 1 Garwolin) – 11,99 s

3.Hubert Majek (ZSP Żelechów) – 12,00 s

400 metrów

dziewczęta

1.Karolina Szarek (ZSP Sobolew) – 73,47 s

2.Aleksandra Salamańczyk (LO Garwolin) – 73,91 s

3.Amelia Bauman (LO Żelechów) – 74,54 s

chłopcy

1.Kacper Dębecki (ZS 1 Garwolin) – 56,75 s

2. Damian Zawadka (ZS Miętne) – 57,30 s

3. Grzegorz Kosut (ZS Miętne) – 57,71 s

800 metrów

dziewczęta

1. Natalia Przybysz (LO Garwolin) – 2:38,31

2. Maja Kunn (ZSP Żelechów) – 2:55,45

3. Żaneta Paziewska (ZS 1 Garwolin) – 2:59,20

chłopcy

1. Paweł Wasążnik (ZS Miętne) – 2:18,40

2. Szymon Poszytek (ZS Miętne) – 2:22,85

3. Fabian Frelik (ZS 1 Garwolin) – 2:25,42

1500 metrów

dziewczęta

1. Daria Pasińska (ZS 1 Garwolin) – 5:24,38

2. Natalia Paszkowska (LO Żelechów) – 6:31,72

3. Angelika Miśkurka (LO Żelechów) – 7:37,76

chłopcy

1. Maciej Konieczny (ZS Miętne) – 4:22,51

2. Damian Grzyb (ZS Żelechów) – 4:30,73

3. Karol Kępka (ZS 1 Garwolin) – 4:50,66

sztafeta 4x100 m

dziewczęta

1. LO Garwolin - 57,99 s

2. LO Sobolew - 58,12 s

3. ZSP Żelechów – 60,40 s

chłopcy

1. ZS 1 Garwolin – 46,61 s

2. ZSP Sobolew – 47,71 s

3. ZSP Żelechów – 49,33 s

sztafeta 4x400 m

dziewczęta

1. ZS 1 Garwolin – 4:26,52

2. LO Żelechów – 4:29,52

chłopcy

1. ZS Miętne – 3:16,66

2. ZSP Żelechów – 3:18,82

rzut dyskiem

dziewczęta

1. Natalia Szostak (LO Żelechów) – 23,70 m

2. Weronika Nabor (ZS 2 Garwolin) – 19,80 m

3. Klaudia Mućko (ZSP Żelechów) – 18,70 m

chłopcy

1. Krystian Mikulski (LO Garwolin) – 50,40 m

2. Marcin Loda (ZSP Żelechów) – 43,20 m

3. Cezary Bańcerek (ZS 2 Garwolin) – 30,70 m

rzut oszczepem

dziewczęta

1. Kinga Szwed (ZS 2 Garwolin) – 27,20 m

2. Natalia Dziwiszek (ZS 2 Garwolin) – 23,65 m

3. Weronika Nabor (ZS 2 Garwolin) – 21,26 m

chłopcy

1. Marcin Lada (ZSP Żelechów) – 50,50 m

2. Mateusz Krupa (ZS Miętne) – 35,60 m

3. Grzegorz Borowski (ZS 1 Garwolin) – 35,50 m

pchnięcie kulą

dziewczęta (kula 4 kg)

1. Natalia Długosz (ZS 1 Garwolin) – 8,88 m

2. Katarzyna Owczarczyk (ZS 1 Garwolin) – 8,60 m

3. Kinga Szwed (ZS 2 Garwolin) – 8,40 m

chłopcy (kula 6 kg)

1. Krystian Mikulski (LO Garwolin) – 17,19 m

2. Jan Gajek (ZS1 Garwolin) – 11,86 m

3. Hubert Grudzień (ZS 1 Garwolin) – 11,84 m

skok w dal

dziewczęta

1. Karolina Szarek (ZSP Sobolew) – 4,33 m

2. Anita Świderska (LO Garwolin) – 4,23 m

3. Wiktoria Kocyk (ZS 1 Garwolin) – 4,16 m

chłopcy

1. Damian Zawadka (ZS Miętne) – 6,08 m

2. Paweł Mikulski (ZS 2 Garwolin) – 5,02 m

3. Maciej Wyrwicki (ZS Miętne) – 5,66 m

skok wzwyż

dziewczęta

1. Eliza Konopka (LO Żelechów) – 140 cm

2. Dominika Mikulska (ZS 2 Garwolin) – 120 cm

3. Monika Nowak (ZS 2 Garwolin) – 120 cm

chłopcy

1. Karol Sękulski (ZS 2 Garwolin) – 180 cm

2. Jakub Michalczyk (ZSP Sobolew) – 170 cm

3. Karol Lis (ZS 1 Garwolin) – 160 cm

Klasyfikacje drużynowe

dziewczęta

chłopcy

1. ZS 2 Garwolin – 91 pkt. - op. Marzena i Paweł Żak

2. ZS 1 Garwolin – 81 pkt. - op. Konrad Piotrowski

3. LO Żelechow – 65 pkt. - op. Joanna Włodarczyk

4. LO Garwolin – 60 pkt.

5. ZSP Sobolew  – 50 pkt.

6. ZSP Żelechów – 27 pkt.

7. ZS Miętne – 26 pkt.

1. ZS 1 Garwolin – 108 pkt. - op. Sławomir Miernicki

2. ZS Miętne – 106 pkt. - op. Zbigniew Jarzyna

3. ZSP Żelechów – 54 pkt. - op. Tomasz Odziemczyk

4. ZSP Sobolew – 49 pkt.

5. ZS 2 Garwolin - 40 pkt.

6. LO Garwolin – 38 pkt.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews