Przejdź do treści

Sukcesy ZSP Żelechów w finałach centralnych Olimpiad Zawodowych.

Drukuj

geodezyjna damian krawczyk

W dniach 7-8 czerwca 2019 odbył się w Hańczowej (woj. małopolskie) finał centralny XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W bloku ochrona i inżynieria środowiska uczeń klasy III Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie - Krzysztof Świąder zajmując II miejsce w kraju, zdobył tytuł laureata Olimpiady i uzyskał indeks na wyższą uczelnię.

Warto dodać, że Krzysztofowi zabrakło tylko 1 pkt do zwycięstwa. Równie dobrze wypadł drugi reprezentant tej szkoły – Daniel Frąc, także z klasy III Technikum Geodezyjnego zajął V miejsce i także uzyskał tytuł laureata Olimpiady. Opiekunem uczniów był Grzegorz Bienias. Przy przygotowaniu uczniów pomagały nauczycielki przedmiotów geodezyjnych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Nie jest to jedyny sukces tej szkoły w zmaganiach olimpijskich. Wcześniej w finale centralnym XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbył się w dniach
8-10 kwietnia br w Kołobrzegu, uczeń klasy IV Technikum Hotelarskiego Adrian Grudzień zajmując 25. miejsce w kraju zdobył tytuł finalisty Olimpiady. Opiekunem ucznia była pani Sylwia Zatyka.

Z kolei w dniach 4-6 kwietnia br. szkoła z Żelechowa była gospodarzem XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Drużynowo żelechowianie zajęli
V miejsce w kraju (Angelika Bytniewska, Damian Krawczyk, Marcin Iwaniec), zaś uczeń klasy IV Damian Krawczyk zdobył tytuł finalisty Olimpiady (4. miejsce w kraju)
i wywalczył indeks na wyższą uczelnię. Opiekunem drużyny była Hanna Szaniawska. Uczniów przygotowywały również Beata Długaszek, Elżbieta Gula i Małgorzata Zagórska.

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews