Przejdź do treści
Brak grafik

Zarząd Powiatu jednogłośnie z wotum zaufania oraz absolutorium

Utworzono: piątek, 28, czerwiec 2019

image022

27 czerwca odbyła się X Sesja Rady Powiatu Garwolińskiego, podczas której udzielono Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium.

 

Zgodnie z art. 30a ust. 1 i 2 ustawy z 05.06.1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 511), zarząd powiatu co roku do 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Raport o stanie powiatu jest nową instytucją prawną wprowadzoną na mocy przepisów ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

W związku z powyższym Starosta Powiatu Garwolińskiego wydał Zarządzenie Nr 45/2019 Starosty Powiatu Garwolińskiego z dnia 16 kwietnia 2019 w sprawie powołania zespołu stałego ds. opracowania raportu o stanie powiatu garwolińskiego. Zespół został powołany w składzie:

- Damian Baran — lider

- Bartłomiej Kozyra

- Diana Kwiatkowska

- Monika Makarewicz

- Dariusz Tarczyński

- Janusz Kowalski.

Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim,   w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego.

Podczas czwartkowej sesji odbyła się debata na temat raportu o stanie Powiatu Garwolińskiego za rok 2018. Radni wraz z Zarządem Powiatu przeanalizowali raport przedstawiony przez Starostę Powiatu Garwolińskiego. Po zakończonej debacie radni w drodze głosowania udzielili jednogłośnie Zarządowi Powiatu Wotum Zaufania.

W kolejnym punkcie radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe Powiatu Garwolińskiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 rok a następnie jednogłośne udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews