100 lat temu nadano nazwę miejscowości Stefanów

Utworzono: wtorek, 09, lipiec 2019

image096

W niedzielę 7 lipca odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą nadania nazwy miejscowości Stefanów w gminie Żelechów.

Uroczystości rozpoczęły się eucharystią odprawioną na placu przed remizą OSP Stefanów. Po Mszy Świętej oficjalnie rozpoczęto święto oraz powitano zgormadzonych. Wśród przybyłych gości byli m.in. Maria Koc – wicemarszałek Senatu RP, Grzegorz Woźniak – poseł na Sejm RP, Iwona Kurowska – wicestarosta Powiatu Garwolińskiego oraz Krzysztof Żochowski – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, radni Rady Powiatu Garwolińskiego Urszula Kobielus i Krzysztof Ośka, radni Rady Miejskiej w Żelechowie.

Podczas wydarzenia zapoznano zgromadzonych z rysem „Z przeszłości Stefanowa”, który został opracowany przez dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie Michała Sztelmacha.

Rys można przeczytać tutaj: z przeszłości stefanowa.pdf

Następnie przewodniczący Rady Miasta Daniel Kocielnik odczytał Apel Pamięci. Po czym został odsłonięty pamiątkowy kamień oraz zasadzony dąb.

W kolejnym puncie obchodów głos zabrali zaproszeni goście. Część artystyczną rozpoczął występ zespołu wokalnego „Lolek orkiestra”. W dalszej części wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Stefanowie oraz zespoły ludowe „Kacprowianki” i „Łomniczanki”.