„Spotkajmy się w Miastkowie” po raz drugi

Utworzono: czwartek, 18, lipiec 2019

66637695 1372125172927903 8321490537475473408 n

W niedzielę 14 lipca w Miastkowie Kościelnym odbyła się druga edycja festynu charytatywnego „Spotkajmy się w Miastkowie. Festyn został objęty honorowym patronatem posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka oraz starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego.

„Spotkajmy się w Miastkowie” powoli staje się imprezą cykliczną. Dochód z tegorocznego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kornelki, Milenki i Julki. W dniu festynu udało się zebrać 87 tysięcy złotych. Ostateczne podsumowanie festynu nastąpi po zakończeniu licytacji internetowych, które wciąż trwają.

Festyn rozpoczął się w sobotę zmaganiami sportowymi. Organizatorzy festynu przygotowywali zawody wędkarskie oraz turnieje: Koszykówki, siatkówki plażowej oraz piłki nożnej.

Główne wydarzenia festynu miały miejsce w niedzielę i podzielone były na trzy główne bloki

W bloku ludowym wystąpili: „Miastkowianki”, „Podbielanki”, oraz zespół ludowy „Wiejskie klimaty”. W bloku dla dzieci przygotowano ogrom atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu. Przed najmłodsza publicznością wystąpił iluzjoinsta Mateusz, zorganizowani Mini Disco a animatorzy przygotowali mnóstwo gier i zabaw. Następnie w bloku muzyki tanecznej wystąpiły zespoły: „Marioo”, „Exelent”, oraz „News”.

O godzinie 19.00 rozpoczęły się licytacje, na których pojawiły się między innymi: rowery, kosmetyki popularnych marek, walizki podróżne, ruszt do grilla czy fartuch master chefa. Za najwyższa kwotę wylicytowano 55-calowy telewizor, którego sprzedaż przyniosła aż 3 tysiące złotych. Następie odbyły się konkursy z nagrodami dla dorosłych a od 20.00 występy grup muzycznych „Na pełniej” oraz „Access”. Piętnaście minut przed godziną 22.00 zaprezentowano pokaz pirotechniczny a całe wydarzenie zakończyło się o godzinie 23.00.

Poza atrakcjami na scenie podczas imprezy wszyscy uczestnicy mogli zasmakować lokalnych potraw, ciast czy smakołyków z grilla. Fani czterech kółek mieli możliwość przejechać się autem wyścigowym czy Fordem mustangiem.