Dni Miasta Łaskarzew za nami!

Utworzono: piątek, 30, sierpień 2019

Mieszkańcy Łaskarzewa przez dwa dni obchodzili święto 600-lecia swojego miasta.
Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. drugi dzień uroczystości rocznicowych związanych z zakończeniem jubileuszu 600-lecia Miasta Łaskarzew został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, Wicemarszałka Senatu RP Pani Marii Koc, Posła na Sejm RP Pana Grzegorza Woźniaka oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego Pana Mirosława Walickiego.

W Alejkach można było tego dnia odwiedzić stoiska promocyjne lokalnych organizacji np. Domu Pracy Twórczej „Bajka” czy Koła Wędkarskiego PZW nr 17 w Łaskarzewie. Każde ze stoisk oferowało unikatowe atrakcje dla wszystkich odwiedzających.

Na łaskarzewskiej scenie wystąpili artyści lokalni i nie tylko: Zespół Skolim, Izabela Krawczyk, Kamila Figielska, Ola Narojczyk, Zespół Replay, Abba Family, Trzy Korony 2000 oraz Vieri.

Tegoroczne Dni Łaskarzewa ukierunkowane zostały na pokazanie i promowanie osiągnięć społeczności miasta, tzn. lokalnych artystów, animatorów, stowarzyszeń i różnego typu przedsięwzięć. Widać to było przede wszystkim na scenie, gdzie pierwszy raz w Dniu Łaskarzewa pojawiły się rodzime wokalistki młodego pokolenia.

Zagrała także znana wszystkim łaskarzewska Strażacka Orkiestra Dęta oraz zespół Replay. Wieczorem pojawił się natomiast Vieri.

Władze miasta wręczyły szereg wyróżnień i nagród – dla osób urodzonych 6 sierpnia (dzień nadania Łaskarzewowi praw miejskich w 1418 roku), najstarszego mieszkańca, inwestycji roku, produktu roku, artystycznego odkrycia roku. Wyróżnienie dostał też pan Wiesław – który jest najstarszym stażem listonoszem w całym powiecie garwolińskim.

Sobotnie obchody Dni Miasta rozpoczęły zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło PZW nr 17 w Łaskarzewie. Dyplomy oraz puchary uczestnikom wręczała burmistrz  Anna Laskowska i przewodniczący  Rady Miasta Leszek  Bożek.

Równolegle na stadionie ŁKS Promnik odbywał się turniej rocznika 2009 o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego – „Promnik Cup”. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn, każda z nich rozegrała po 5 meczy. Każdy z meczy trwał po 15 minut bez przerwy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody wręczyły burmistrz Anna Laskowska i wicestarosta Iwona Kurowska.