Narodowe Czytanie 2019 w Dworku Miętne

Utworzono: poniedziałek, 02, wrzesień 2019

111

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie oraz Powiat Garwoliński serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu 2019 pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Spotkajmy się w dniu 6 września 2019r. o godz. 1600 w Dworku Miętne, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Wybrane Nowele to: Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; Dym – Maria Konopnicka, Katarynka – Bolesław Prus, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz, Orka – Władysław Stanisław Reymont, Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski, Sachem – Henryk Sienkiewicz, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Prezydent RP Andrzej Duda w swoim liście napisał:

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.”

Serdecznie zapraszamy!