Uroczystości patriotyczno – religijne w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Lesie Unińskim

Utworzono: poniedziałek, 02, wrzesień 2019

image261 copyimage321

Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Lesie Unińskim rozpoczął koncert orkiestry strażackiej OSP Górzno. W tym roku organizatorem uroczystości oprócz Wójta Waldemara Sabaka jest Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, a także parafia Unin.

W rejonie wsi Unin w gminie Górzno doszło do starcia zbrojnego pomiędzy grupą wojsk polskich, a hitlerowskimi oddziałami. W wyniku tej potyczki zginęło 10 żołnierzy i podoficerów wojska polskiego. Dla upamiętnienia tego wydarzenia zostały złożone pod pomnikiem kwiaty i zapalone znicze.

Mszę św. polową odprawił ks. Leszek Dąbrowski, proboszcz parafii Jana Pawła II w Sulbinach. W uroczystości uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska, Wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu.

Po okolicznościowych przemówieniach można było wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Unina i Goździka.