Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

W dniu dzisiejszym uczniowie zakończyli wakacje i rozpoczęli nowy rok szkolny.

Na zaproszenia dyrektorów szkół średnich przedstawiciele Starostwa Powiatowego udali się, aby razem ze społecznością szkolną świętować pierwszy dzień szkoły. Do tradycji należy, aby takie wydarzenie rozpoczęła Msza Święta niezależnie czy odbywa się w kaplicy szkolnej czy w pobliskiej parafii. Po Eucharystii uczniowie, rodzice, rada pedagogiczna wspólnie gromadzą się, aby usłyszeć słowa dyrektora szkoły „Rok szkolny uważam za otwarty” i rozpocząć zmotywowani i pełni sił naukę.

„Po raz kolejny w murach szkoły rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak co roku nieco inny niż poprzedni. Pierwszy raz po wielu latach są wśród uczniów absolwenci nie tylko gimnazjum, ale i 8 klasy. Głęboko wierzę, że rok szkolny 2019/2020 będzie udany dla każdego z członków Państwa szkolnej społeczności. I tego właśnie chcę u jego progu wszystkim życzyć. Uczniom, aby każdy dzień w szkole był radością z odkrywania wiedzy, własnych pasji, zdolności i możliwości. Nauczycielom życzę entuzjazmu w pracy, takiego, którym będziecie zarażać swoich wychowanków. Fascynacji przedmiotem, którego uczycie. Od tego zaczynają się często pasje naszych uczniów. Rodzicom, szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z tą szkołą, życzę radości obserwowania, jak dorastają Wasze dzieci, stają się mądrzejsze, coraz bardziej dojrzałe. Chcę Państwa zapewnić, że powierzacie swoje dzieci w dobre i odpowiedzialne ręce. Sukcesy Państwa dzieci są naszymi sukcesami. One tworzą dobre imię naszej placówki i są najlepszymi ambasadorami Powiatu Garwolińskiego w Polsce i w świecie.”

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki miał zaszczyt uczestniczyć
w rozpoczęciu roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie gościem honorowym w tych placówkach był Poseł na Sejm Grzegorz Woźniak.

Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska wzięła udział
w uroczystościach w Zespole Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.
Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Weronika Teperek- Duchna gościła
w Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oraz Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.
Sekretarz Powiatu Garwolińskiego Bartłomiej Kozyra odwiedził Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie.