Barwne dożynki w Gminie Trojanów

Utworzono: wtorek, 03, wrzesień 2019

IMG 8620

W niedzielę 1 września odbyły się dożynki Gminy Trojanów. Doroczne Święto Plonów przyciągnęło gros mieszkańców Powiatu Garwolińskiego.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła Msza Święta sprawowana od godziny 10.00 w kościele parafialnym w Korytnicy. Po dziękczynieniu za tegoroczne plony uczestnicy wydarzeń udali się przed budynek Urzędu Gminy w Trojanowie by tam uformować dożynkowy korowód.

O godzinie 13.30 sprzed UG wyruszył barwny korowód i udał się na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Trojanowie. W koro wiedzie poza władzami gminy, zaproszonymi gośćmi oraz wieńcami uczestniczyli mieszkańcy całej Gminy Trojanów wraz ze swoim sprzętem rolniczym.

Około godziny 14.30 rozpoczęła się część oficjalna podczas, której głos zabrali zaproszeni goście, a byli to m.in. poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski czy radny wojewódzki Krzysztof Żochowski.

Ciekawą i różnorodną część artystyczną przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa na czele z prezes Anną Mądrą. Gościnnie na scenie wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich w Stefanowie oraz zespół kabaretowo-wokalny „Jeszcze nam się chce!” z Sierskowoli. Od godziny 18.00 uczestnicy dożynek bawili się na parkiecie najpierw przy muzyce kapeli Krzysztofa Staręgi a potem w rytm muzyki zespołu Covers.