Konkursy i nagrody podczas dożynek

Utworzono: środa, 11, wrzesień 2019

image002image005image012image010

Dożynki, to, jak zawsze, okazja do wyróżnień i nagród. Podczas dożynek w Miętnem odbyły się konkursy między innymi na tradycyjne potrawy regionalne „Powiat Garwoliński ludowo i tradycyjnie”. W konkursie udział wzięło 14 Kół Gospodyń Wiejskich oraz trzy szkoły o profilu gastronomicznym.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Zespół Szkół Miętne,

II miejsce Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie,

III miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego

I miejsce KGW Pogorzelanki,

II miejsce KGW Goździczanki,

III miejsce KGW Stary Kębłów.

W ramach tego samego konkursu odbył się przegląd na najlepsze wykonanie piosenek ludowych. Do konkursu przystąpiło sześć Kół Gospodyń Wiejskich tj. Lipowianki, Uninianki, KGW w Trojanowie, w Zgórzu, Kolonii Unin, KGW Miastkowianki oraz Gminny Klub Seniora w Garwolinie. Najlepsze według komisji były:

I miejsce KGW Kolonia Unin,

II miejsce KGW Zgórze,

III miejsce KGW Lipowianki.

Było o co walczyć, nagrody były bardzo atrakcyjne to czeki o równowartości 3000, 2000 i 1000 za  I, II, III miejsce na sprzęt AGD lub RTV dla danego koła. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, szczególnie gorąco jego laureatom. To dzięki Państwu pasji i pracy Ziemia Garwolińska rozbrzmiewa  i smakuje ludowo i tradycyjnie.

Według tradycji nie mogło zabraknąć konkursu na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy". W ocenie jurorów pierwsze miejsce wygrał wieniec wypleciony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa i otrzymało nagrodę w wysokości 1300 zł. Na miejscu drugim znalazł się wieniec z sołectwa Jagodne w gm. Garwolin, które otrzymało 1 tys. zł. Trzecie i nagrodę w wysokości 700 zł zdobyło KGW Nowy Żabieniec w gm. Wilga. Pozostałe delegacje wieńcowe otrzymały czeki na 100 zł. Nagrodę o wartości 200 zł otrzymała Anna Goliszewska z Kawęczyna w gm. Maciejowice, wyróżniona w konkursie "Poznajemy Smaki z Mazowieckiej Spiżarni" za galaretkę z czarnej porzeczki.