7. Regionalne Święto Hodowców Koni za nami

Utworzono: wtorek, 01, październik 2019

IMG 9565Wydarzenie, które co roku cieszy się ogromną popularnością odbyło się w dniach 28-29 września w Górkach (Gmina Garwolin).

Tegoroczne święto hodowców koni rozpoczęło się w ubiegłą sobotę. W godzinach 11.00-16.00 miał miejsce piknik konny dla dzieci. W programie uczestnicy mogli znaleźć między innymi: darmowe przejażdżki konne i wesołe miasteczko dla dzieci.

Drugi dzień uroczystości obfitował w wiele punktów. Od samego rana do godziny 12.00 trwały pokazy „w ręku” koni wszystkich ras.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta odpustowa ku czci Świętego Michała Archanioła. Po Eucharystii nastąpiła parada powozów oraz wręczenie nagród za najlepszy strój retro a także zaprzęg i powóz roku.

Następnym punktem spotkania były pokazy musztry w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Potem miał miejsce Występ teatru Konnego „Cabriola” Katarzyny Cygler.

Po godzinie 15.00 odbył się pokaz górali – praca z drzewem w lesie. Ostatnim punktem ostatniego dnia święta były wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka – furmanki i bryczki.

Przez cały dzień świętowaniu towarzyszyły stoika gastronomiczne, tematyczne oraz plac zabaw dla dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach ks. Antoni Tyniec.

Patronat honorowy nad świętem obieli: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak. Starostwo Powiatowe w Garwolinie wsparło organizację przedsięwzięcia.