Festiwal Kultury i Tradycji Regionu w Gończycach

Utworzono: wtorek, 01, październik 2019

image186 copy

W niedzielę 29 września w Gończycach odbył się Festiwal Kultury i Tradycji Regionu. Jest to zwieńczenie dotychczas przeprowadzonych warsztatów w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury z programu Etno Polska 2019.

Podczas Festiwalu podsumowane zostały wszystkie warsztaty i rozdane nagrody. Centralnym punktem była inscenizacja staropolskiego wesela w wykonaniu Zespołu Ludowego z Gończyc. Na scenie wystąpiły również kapele ludowe: Kapela Pańczaków, Kapela Bocianisko, Kapela Krzysztofa Staręgi, Kapela Jaśki, parkiet zapełniony był do późnych godzin. Imprezie towarzyszyły przepiękne stoiska rękodzielnicze, stoiska gastronomiczne zaprzyjaźnionych KGW oraz wystawy prac plastycznych, fotograficznych, wystawa "Wczoraj i dziś" Kazimierza Paciorka. Można było także skorzystać z oferty przejażdżki na konikach.