Uroczyste poświęcenie drogi powiatowej

image039 copy copy

W dniu wczorajszym została poświęcona i oddana do użytku droga powiatowa od Woli Życkiej przez Mościska do granicy województwa lubelskiego.

Jest to pierwsza droga w powiecie garwolińskim zrealizowana w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Droga ta jest nie tylko ważna dla mieszkańców gminy i ziemi garwolińskiej, ale również przyjeżdżających z Polski do Farmy Iluzji. Historię inwestycji oraz zakres rzeczowo - finansowy przedstawili starosta powiatu Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra, przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jonczak, przewodniczący rady gminy Trojanów Jacek Ryszkowski, Norbert Rączka z Farmy Iluzji. Drogę poświęcił proboszcz parafii Życzyn ks. Henryk Sidorczuk.