Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich

Utworzono: wtorek, 31, grudzień 2019

IMG 0941

W poniedziałek 30 grudnia 2019 roku w Kolegiacie Garwolińskiej zabrzmiał niecodzienny, wyjątkowy i wzruszający koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich. Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę złożoną z 15 osób o tym samym nazwisku, wykonując tradycyjne kolędy w autorskich aranżacjach.

Rodzina Pospieszalskich – muzykując razem – pokazuje prawdziwe piękno świąt Bożego Narodzenia. Większość opanowała grę na kilku instrumentach, stąd raz gra orkiestra dęta, za chwilkę jazzowy band, a potem orkiestra kameralna. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmiały w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych aranżacji. Koncert kolęd Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 450- tą rocznicę powstania Unii Lubelskiej nie odbył by się bez dofinansowania projektu ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Koncert poprzedził występ Młodzieżowego chóru z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie pod dyrekcją pana Andrzeja Ostolskiego. W uroczystości wzięli udział m.in. Wicemarszałek Ewa Orzełowska, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska, księża tut. parafii ks. Stanisław Szymuś, ks. Ryszard Andruszczak oraz ks. Jerzy Janowski proboszcz parafii Miętne, Diana Kwiatkowska Dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Janusz Kowalski Dyrektor "hotelu" w Miętnem, Małgorzata Antolak Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu. Organizatorami koncertu byli: Powiat Garwoliński i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.