Starostwo Powiatowe w Garwolinie wydało kolejną książkę

Utworzono: piątek, 07, luty 2020

książka copy

Po sukcesie publikacji „Powiat Garwoliński. Pałace, dwory i folwarki”, której nakład rozszedł się w rekordowym tempie, Starostwo Powiatowe w Garwolinie wydało kolejną książkę. Tym razem skoncentrowano się na walorach przyrodniczych. Autorem książki jest pan Paweł Ajdacki, a tytuł „Na przyrodniczym szlaku Powiatu Garwolińskiego”.

Przemierzając Powiat Garwoliński, można dostrzec ogromną atrakcyjność i bogactwo krajobrazu. Cały obszar powiatu, 14 gmin, znajduje się na terenie Niziny Mazowieckiej, która obfituje w łany pół, łąk i lasy. Krajobraz urozmaicają rzeki i liczne strumyki. Miłośnicy kontaktu z przyrodą znajdą na ziemi garwolińskiej wiele urokliwych miejsc, a także unikalnych gatunków przyrodniczych. Znajdują się tu 4 rezerwaty przyrody, o łącznej powierzchni 80 ha.

Lektura tej książki to fascynująca wyprawa w świat przyrody na każdej ze 197 stron! Autor zabiera nas na wyprawę po powiecie, w czasie której odkrywamy liczne walory przyrodnicze począwszy od Doliny Środkowej Wisły aż po chronione prawem okazy pomników przyrody czy zespoły drzew w ramach parków dworskich.

Bezpłatny egzemplarz książki można otrzymać w Starostwie Powiatowym w Garwolinie.

Publikacja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – www. wfosigw.pl