Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

STAROSTWO POWIATOWE W GARWOLINIE
Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin, bud. B w podwórku, wejście E, parter pokoje 7-13
tel. (025) 68-43-261

KARTA INFORMACYJNA NR 16

PRZEKSZTAŁCENIE PRAWA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO W PRAWO WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ POWIATU I SKARBU PAŃSTWA

PODSTAWA PRAWNA:
Ustawa z dnia 12 lipca 2005 r. r. o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności ( Dz. U. z 2005 r. Nr 175, poz. 1459 ze zm. ).

WYMAGANE DOKUMENTY:

1. Osoby fizyczne będące w dniu 13 października 2005 r., użytkownikami wieczystymi nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe, zabudowanych garażami albo przeznaczonych pod tego rodzaju zabudowę lub nieruchomości rolnych mogą wystąpić z żądaniem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności .
  2. Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości może dokonane na wniosek użytkownika wieczystego złożonym do dnia 31 grudnia 2012 r.

WYSOKOŚĆ OPŁAT:

1. Wniosek o przekształcenie podlega opłacie skarbowej w wysokości 10 zł.
  2. Opłaty za przekształcenie ustala się zgodnie z zasadami zawartymi w ustawie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności oraz ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zm. ).

JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:
Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, mający swoją lokalizację w budynku B, znajdującym się w podwórku, przy ul. Staszica 15, pokój nr 9a, parter, tel. (025) 68-43-261, wew. 37. Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

TERMIN ODPOWIEDZI:
Sprawy załatwiane są bez zbędnej zwłoki po wyczerpaniu procedury wynikającej z:

1. Ustawy z dnia 12 lipca 2005 r. r. o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności (Dz. U. z 2005 r. Nr 175, poz. 1459 ze zm. ).
  2. Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zm.).

TRYB ODWOŁAWCZY:

Od decyzji o przekształceniu strona może złożyć odwołanie w terminie 14 dni licząc od dnia otrzymania decyzji:

1. do Wojewody Mazowieckiego w przypadku własności nieruchomości Skarbu Państwa,
  2. do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Siedlcach w przypadku własności nieruchomości Powiatu Garwolińskiego.

ZAŁĄCZNIKI:
Brak.