Pomoc dla szpitala

Utworzono: środa, 01, kwiecień 2020

Szpital Powiatowy w Garwolinie copy

Zarząd Powiatu Garwolińskiego składa podziękowania wszystkim firmom z terenu Powiatu, osobom fizycznym, harcerzom, KGW za włączenie się w akcję wsparcia Szpitala Powiatowego w Garwolinie.

Za pośrednictwem Powiatu Garwolińskiego z dotacji budżetu Wojewody Mazowieckiego dla szpitala została przekazana kwota 110 tys., w tym 60 tys. na zakup respiratora i 50 tys. na zakup środków ochrony indywidualnej, w tym kilkuset maseczek z filtrem hepa, kombinezonów, kilkadziesiąt przyłbic i gogli.

Ponadto Powiat z rezerwy kryzysowej powiatu przeznacza 50 tys. na zakup środków ochrony indywidualnej, środków dezynfekujących.

Dyrekcja szpitala ma zapewnienie, że przeznaczymy każdą ilość środków, która będzie niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa, jednak ze względu na zmieniający się rynek nie chcemy dokonywać zakupów w zbyt dużych ilościach, będziemy robili to sukcesywnie. Starostwo Powiatowe ma zapewnienie ze strony Dyrekcji szpitala, że na chwilę obecną posiada wystarczającą ilość środków ochrony.