Uroczysta Sesja Rady Miasta i Rady Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: poniedziałek, 22, czerwiec 2020

IMG 2218IMG 2204IMG 2263IMG 2341

W piątek 19 czerwca w sali widowiskowej CSiK w Garwolinie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Garwolina i Rady Powiatu Garwolińskiego.

Wspólna sesja rady miasta i rady powiatu została zorganizowana w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego oraz 30-lecia samorządu terytorialnego. Rozpoczęli ją przewodniczący rad – Jarosław Jaskuła i Waldemar Trzaskowski, którzy przypomnieli początki samorządu terytorialnego, a także powitali zaproszonych gości. Została podpisana deklaracja upamiętniająca jubileusz między samorządami.

Wśród zaproszonych gości byli Senator Maria Koc, Poseł Czesław Mroczek, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Radny Sejmiku Województwa Krzysztof Żochowski, Księża, poseł poprzednich kadencji Stanisława Prządka, a także burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu garwolińskiego wraz z przewodniczącymi rad, radni powiatowi i miasta pierwszej i obecnej kadencji, dyrektorzy instytucji i szkół.

Tuż po posiedzeniu odbył się Koncert fortepianowy "Stuletni Bechstein" w wykonaniu Piotra Szafrańca i Juliana Czaporowskiego.