Uroczystości w Powiecie 30 sierpnia 2020 r.

Utworzono: poniedziałek, 31, sierpień 2020

Niedziela 30 sierpnia 2020 r. to wyjątkowo pracowity dzień, który obfitował w wiele zacnych uroczystości na terenie naszego powiatu. W poszczególnych uroczystościach brali udział Mirosław Walicki Starostwa Powiatu Garwolińskiego, Marek Ziędalski Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, Waldemar Trzaskowski Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Kazimierz Sionek Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Krzysztof Ośka Członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego oraz radni Rady Powiatu.

Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w;

- Dożynkowej Mszy św. dziękczynnej w kościele WNMP w Maciejowicach. Dziękujemy Gospodarzom uroczystości dożynek: Ks. Kanonikowi Stanisławowi Marczukowi oraz Wójtowi Gminy Maciejowice Tomaszowi Kwiatkowskiemu za zaproszenie.

Maciejowice

- Dożynkowej Mszy św. dziękczynnej w kościele Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym. W stronę gospodarzy uroczystości Ks. kan. Ireneusza Głowackiego oraz Wójta Gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia kierujemy słowa podziękowania za zaproszenie i trud organizacji.

MIASTKÓW

- Miejsko -Gminnym Dniu Strażaka w Stefanowie. Podziękowania kierujemy na ręce Burmistrza a zarazem Prezesa Miejsko -Gminnego Zarządu OSP w Żelechowie Łukasza Bogusza za wkład pracy w modernizację Ochotniczych Straży Pożarnych oraz pozyskane wyposażenie dla strażaków. Dziękujemy za wspaniałą organizację uroczystości. Starosta Powiatu Garwolińskiego złożył podziękowanie druhom, którzy codziennie są gotowi nieść pomoc zgodnie z dewizą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

stefanow1

- Dni Łaskarzewa. Wyjątkowe uroczystości związane z 100 rocznicą bitwy warszawskiej w postaci uroczystej Mszy św., przybliżenia biogramów lokalnych bohaterów biorących udział w wojnie polsko bolszewickiej przez Waldemara Trzaskowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Marka Ziędalskiego Wicestarostę Powiatu Garwolińskiego. Uhonorowano rodziny żołnierzy walczących w 1920 roku pamiątkowymi statuetkami. Odsłonięto również pamiątkową tablicę, którą Miasto Łaskarzew otrzymało od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dziękujemy Burmistrz Annie Laskowskiej za organizację uroczystości i uczczenie lokalnych bohaterów, biorących udział w wojnie polsko-bolszewickiej.

laskarzew34

- Walne zebranie sprawozdawcze Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin. Sprawozdanie z działalności Koła przedstawił Prezes Antoni Frąckiewicz. Ustalono aktywny program działalności na najbliższe miesiące oraz udzielono Zarządowi absolutorium. Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki podziękował członkom Koła za dotychczasową działalność oraz współpracę. Słowa podziękowania dla Prezesa Zarządu Koła Antoniego Frąckiewicza oraz Wiceprzewodniczącej Prezesa Zarządu Elżbiecie Woźniak-Sionek za zaproszenie.

ak1

- Podsumowanie sezonu 2019/2020 Ligi Piłkarskiej Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Garwolinie. Uroczystość odbyła się w Parku Wodnym MAMUT. Nagrody wręczyli: Mirosław Walicki Starosta Powiatu Garwolińskiego, Ewa Kędziorek Radna Powiatu Garwolińskiego, Kazimierz Sionek Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS i Dariusz Kędziorek Przewodniczący komisji Rewizyjnej LZS. Całość prowadził Piotr Kapica i Olaf Woder. Na ręce Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie Kazimierza Sionka składamy podziękowania za zaproszenie oraz dotychczasową działalność Powiatowego Zrzeszenia LZS w promocji kultury fizycznej i sportu.

mamut1