Powiat Garwoliński na Dożynkach Wojewódzkich w Wyszkowie

Utworzono: środa, 14, wrzesień 2011

dozynki 2011 plakatTegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego odbyły się 11 września br. w Wyszkowie. Na uroczystości przybyło ponad 130 delegacji wieńcowych, które reprezentowały parafie, dekanaty, gminy i powiaty z terenu całego województwa. Wśród nich była również delegacja z Powiatu Garwolińskiego.

Organizatorami tego rolniczego święta byli: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Jacek Kozłowski Wojewoda Mazowiecki, Bogdan Pągowski Starosta Wyszkowski, Grzegorz Nowosielski Burmistrz Wyszkowa oraz Ks. B. Stanisław Stefanek Biskup Diecezji Łomżyńskiej. Patronat honorowy nad imprezą objął minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. Dożynki rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta na stadion WOSIR. Tam też miała miejsce część liturgiczna. Całość imprezy uświetniły występy: Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni  i Tańca „Mazowsze”, kabaretu „Koń Polski” oraz zespołu „Golec Orkiestra”. Imprezę poprowadził Maciej Orłoś.

Powiat Garwoliński reprezentowała delegacja w skład której weszli : uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, podopieczni WTZ Miętne, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Teresa Zofia Bąk i Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego Jerzy Duchna. Podczas święta plonów wśród wystawców zaprezentowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miętnem oraz LGD Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego. Dożynkowy chleb powiatowy wypiekła Piekarnia Żabczyńscy.

Dożynki wojewódzkie swoją obecnością zaszczycili również Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, europoseł Jarosław Kalinowski, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk.