Karta Kwalifikacji Kierowcy

KKK (Karta Kwalifikacji Kierowcy) - dokument potwierdzający uprawnienie do kierowania zawodowo pojazdem kat C,CE,D,DE dla osób nie spełniających warunku zamieszkania na terenie Polski, którzy nie mogą wymienić prawa jazdy na polskie z wpisem kodu 95.

W tym celu należy wypełnić WNIOSEK w urzędzie ( wzór wniosku dostępny również na stronie internetowej )

Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

• kolorową i aktualną fotografię o wym. 3,5 x 4,5 cm,
  • dowód opłaty,
  • prawo jazdy ,
  • paszport ,
  • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy ,
  • orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy ,
  • Oświadczenie o wykonywaniu przewozu na rzecz podmiotu mającego siedzibę na terenie RP (do szkolenia okresowego) lub zamiaru wykonywania przewozu (do uzyskania odpowiedniej kwalifikacji),
  • aktualne świadectwo kwalifikacji zawodowej (jeśli było wcześniej wydane) ,
  • KKK (jeśli była już wcześniej wydana);
  • dowód opłaty.

Ważne: dokumenty muszą być przedstawione w urzędzie w oryginale

Miejsce złożenia dokumentów:

Wydział Komunikacji w Garwolinie

ul. Mazowiecka 26

08-400 Garwolin

Opłata:

Za wydanie lub wymianę KARTY KWALIFIKACJI KIEROWCY należy uiścić opłatę.

Wpłat można dokonać:

1. W  punkcie opłat znajdującym się w budynku Starostwa
  2. Przelewem na konto :
  • 150zł  - nr konta (nazwa odbiorcy-Powiat Garwoliński) 68 1020 4476 0000 8802 0022 4790 tytułem – opłata za Kartę Kwalifikacji Kierowcy

Potwierdzenie opłaty należy dostarczyć do Wydziału Komunikacji w Garwolinie (osobiście lub kopię potwierdzenia przesłać na adres e-mail: wydz.komunikacji@garwolin-starostwo.pl)

Termin i sposób załatwienia:

Szkolenia zawodowego oraz zapisania się na termin egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

PKZ dla kierowcy składającego wniosek wydaje się w przypadku:

• ubiegania się po raz pierwszy o KKK,
  • rozszerzeni uprawnień,
  •  wymiany KKK (utrata ważności),

Czas oczekiwania na Kartę Kwalifikacji Kierowcy to kilka – kilkanaście dni od dnia wpływu elektronicznej informacji o ukończonym szkoleniu lub egzaminie (jeśli był wymagany). W tym czasie będzie przygotowywana KKK..

Wniosek o wydanie karty kwalifikacji kierowcy
Klauzula inormacyjna

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Dz.U. 2011 nr 30 poz. 151