Betlejemskie Światło Pokoju zagościło w Powiecie Garwolińskim

Utworzono: wtorek, 20, grudzień 2011

betlejemskie16 grudnia do Powiatu Garwolińskiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symboliczny dar na wieczornej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Parysowie z rąk harcerzy odebrał Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światełko odebrała w Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie i przywiozła do powiatu garwolińskiego Drużyna Harcerska działająca przy Szkole Podstawowej w Parysowie. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli między innymi poseł na Sejm RP Stanisława Prządka, wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, harcerze oraz licznie zgromadzeni wierni. Historie tej sięgającej 1986 roku tradycji przybliżyła zebranym koordynatorka wydarzenia druhna Agnieszka Kowalska.