Magia kolęd w Szkole Podstawowej w Budziskach

Utworzono: poniedziałek, 16, styczeń 2012

DSC 048411 stycznia w Szkole Podstawowej w Budziskach, już po raz ósmy zorganizowano Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięła ponad setka dzieci z terenu gminy Trojanów. Wspólne kolędowanie swoją obecnością uświetnił Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Prawdziwa uczta dla uszu i serc: przepiękne polskie kolędy i pastorałki w przeróżnych interpretacjach i wokalnych popisach. Młodzi artyści podzielili się swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi solo, w duetach, jak i w zespołach. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje pomysłodawczyni i kontynuatorka gminnego festiwalu – katechetka Pani Teresa Boman. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło siedem szkół. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV-VI. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom – chwaliła gospodarz przeglądu dyrektor Szkoły Pani Antonina Maraszek. Pełni uznania dla ambitnie przygotowanych kolęd i pastorałek byli obecni na przeglądzie Starosta Garwoliński Marek Chciałowski oraz Wójt Gminy Trojanów Stanisław Kostyra. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok. Bo warto, bo pięknie, bo rodzinnie – podsumował starosta.