68. rocznica bestialskiego mordu w Iwowem

Utworzono: wtorek, 21, luty 2012

IMG 0401W tym roku obchodzimy 68. rocznicę mordu popełnionego na mieszkańcach Iwowego przez hitlerowskich żołnierzy. Obchody rocznicowe miały miejsce 19 lutego br. w szkole w Iwowem i rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez proboszcza parafii w Latowiczu ks. Ryszarda Mierzejewskiego. W uroczystościach udział wziął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Po mszy świętej miało miejsce wręczenie orderów honorowych. Głównym punktem programu była uroczysta akademia w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły. Starosta Garwoliński w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wychowanie młodych ludzi w duchu miłości do ojczyzny. Podkreślił, że gdyby nie patriotyczne wychowanie młodzieży w dwudziestoleciu międzywojennym nie byłaby możliwa tak szeroko zakrojona działalność podziemna i to wśród ludzi z różnych warstw społecznych.

W uroczystościach udział wzięli m.in. parlamentarzyści Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak oraz Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska.