Sportowe emocje na VII Powiatowej Paraolimpiadzie

Utworzono: poniedziałek, 12, marzec 2012

DSC 0441Ponad 150 niepełnosprawnych sportowców z terenu powiatu garwolińskiego i łukowskiego 9 marca wzięło udział w VII Powiatowej Paraolimpiadzie w Garwolinie. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Inicjatorkami corocznej paraolimpiady są Małgorzata Jaroń i Jolanta Pietrzak. W tegorocznej do zmagań stanęli wychowankowie z ośmiu placówek dla osób niepełnosprawnych, leżących na terenie powiatu garwolińskiego i łukowskiego: ZSS nr 1 w Garwolinie, ZSS nr 2 w Garwolinie, ZSS w Izdebnie, SOSW w Baczkowie, SOSW w Przyłęku, SOSW w Trzciance, WTZ w Miętnem i WTZ w Żelechowie.

Na sali panowała prawdziwie olimpijska atmosfera. Zawodników dopingowali koledzy, rodzice, opiekunowie i wychowawcy placówek. Skupienie, wola walki i radość zwycięstwa promieniały na twarzach zawodników. Po raz kolejny nie liczył się wynik, bo tu wygrywa każdy.

Jestem szczęśliwy, że mogłem być patronem tej uroczystości - stwierdził Garwoliński Starosta. Niepełnosprawni uczestnicy przeżywają te sportowe występy tak jak pełnosprawni uczestnicy zawodów. Widać tu ogromne zaangażowanie i chęć przełamania własnych słabości – podkreślił.

Medale i puchary ufundował Zarząd Powiatu Garwolińskiego. W organizację włączyła się również młodzież się z Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” z Wilgi, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Sportowym zmaganiom towarzyszyły występy taneczne grupy " Ziomale" oraz Pracowni Tańca "Ekspresja". Na zawody przybyli m.in. Poseł Grzegorz Woźniak, Wicestarosta Stefan Gora, Sekretarz Starostwa Jerzy Piesio, Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, Dyrektor Siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty Joanna Kaniuk.

W zawodach nie chodzi o wyniki sportowe, ale o budowanie poczucia własnej wartości, dobrą zabawę i nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Wszyscy, którzy uczestniczyli w paraolimpiadzie są więc zwycięzcami. Niech zawody te będą dla każdego z nas wielką lekcją pokory.