Światowy Dzień Konsumenta

Utworzono: czwartek, 15, marzec 2012

radio-sud-rzecznik-konsumenta-przestrzegaŚwiatowy Dzień Konsumenta obchodzony jest 15 marca, ponieważ tego dnia w 1962 roku miało miejsce przełomowe orędzie Johna F. Kennedy’ego, w którym prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów do: informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Tego dnia UOKiK, UKE oraz ECK razem z Radiem Plus będą przypominać o prawach konsumentów korzystających z różnych usług. Telefoniczne dyżury ekspertów w godzinach od 10:00 do 16:00 pod numerem tel.: 22 583 35 44.

Ponadto z okazji Światowego Dnia Konsumenta 17 marca w godzinach od 12.00 do 20.00 w centrum handlowym Wola Park w Warszawie odbędą się Targi Wiedzy Konsumenckiej organizowane przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu oraz odwiedzenia stoiska Urzędu i innych wystawców.

Warto pamiętać, że w Polsce pomoc konsumentom w sporze z przedsiębiorcami oferują rzecznicy konsumentów. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem telefonu 800 007 707 przez Federację Konsumentów oraz w jej oddziałach

Osoby zainteresowane sprawami konsumenckimi zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie ul. Staszica 15 w poniedziałki i wtorki w godz. 8.00 - 16.00

Monika Makarewicz Powiatowy Rzecznik Konsumentów - (25) 68 43 010 wew.28