Utworzono: czwartek, 15, marzec 2012

DSC 0572W dniu 15 marca br. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski odebrał z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego oraz Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych - dofinansowanie w kwocie 600.000 zł na odbudowę drogi powiatowej nr 1349W Samogoszcz - Kraski - Podstolice - Podoblin.

Z rezerwy ministra spraw wewnętrznych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przeznaczono środki w łącznej kwocie 19 mln 420 tys. zł na remonty i odbudowę infrastruktury komunalnej (dróg i mostów), zniszczonej przez powódź w 2010 roku. Dofinansowanie na 36 zadań przekazane będzie 26 samorządom z regionów: płockiego, radomskiego, siedleckiego, ostrołęckiego i siedleckiego. Wśród inwestycji są dwie z powiatu garwolińskiego.

Promesę na 600 tys. zł odebrał Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Odbudowana będzie droga powiatowa nr 1349 W Samogoszcz - Kraski - Podstolice - Podoblin na odcinku blisko 2,3 km. Wartość całej inwestycji wynosi 837 tys. zł. Różnicę ze środków własnych pokryje Powiat.

Na odbudowę drogi gminnej w Podwierzbiu promesę w kwocie 300 tys. zł odebrał Wójt Gminy Maciejowice Sylwester Dymiński.