Józefinki 2012

Utworzono: wtorek, 20, marzec 2012

1 2Józefinki od 22 lat są sztandarową imprezą jednej z najstarszych szkół w powiecie garwolińskim. 19 marca uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie obchodzili imieniny swojego patrona. W uroczystościach wziął udział Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Tradycyjnie święto szkoły rozpoczęto od mszy świętej w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy przeszli pod obelisk upamiętniający pobyt Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie. Zaproszeni goście, przedstawiciele społeczności szkolnej, żołnierskiej i kombatanckiej złożyli pod pomnikiem kwiaty. Dalsza część obchodów odbyła się w szkole, gdzie uczniowie wraz z opiekunami zaprezentowali przygotowane specjalnie na tą okazje warsztaty tematyczne i przedstawienia. Nie zabrakło tortu i wspólnego śpiewania. Podczas przemówień Starosta Garwoliński podzielił się swoimi refleksami o potrzebie propagowania wśród młodzieży postaw patriotycznych we współczesnym świecie. Nad oprawą uroczystości czuwała Dyrektor Zespołu Szkół Grażyna Sałasińska.

Świętowane co roku Józefinki są okolicznością sprzyjającą wspólnej zabawie i integracji oraz okazją do pochwalenia się osiągnięciami uczniów i absolwentów tej szkoły.