Mistrzowie Ortografii Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: niedziela, 18, marzec 2012

SDC1009417 marca w Zespole Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej już po raz ósmy wyłoniono Mistrza Ortografii Powiatu Garwolińskiego spośród osób biorących udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym . Najlepszą wiedzą ortograficzną i gramatyczną wykazała się Marta Kuźnicka z Katolickiego Gimnazjum im. C. K. Norwida w Garwolinie. Nagrody oraz dyplomy pamiątkowe zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczali Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Grażyna Witak-Wcisło.

Do walki o tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii stanęło w tym roku 36 gimnazjalistów z 17 szkół powiatu garwolińskiego. Najeżony wyrazami z "ż" i "rz" tekst sprawił piszącym sporo trudności, tym bardziej, że rzeszoto, rzęzić, mrzonka czy Chryzostom to wyrazy rzadko używane we współczesnej polszczyźnie i tylko nieliczni konkursowicze znali ich znaczenie i potrafili je poprawnie zapisać. Mistrzynią Ortografii w 2012 roku została Marta Kuźnicka, uczennica Gimnazjum C.K. Norwida w Garwolinie. II miejsce zajęła Magdalena Chciałowska, uczennica Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej. Trzecie miejsce należało do Heleny Bujko, uczennicy Publicznego Gimnazjum w Wildze.

Organizowane przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie konkursy ortograficzne z każdym rokiem uwidaczniają coraz wyższy poziom umiejętności ortograficznych uczestników. Pełen uznania dla poziomu przygotowania wszystkich uczestników był Starosta Marek Chciałowski. Taka forma umocnienia i poszerzenia wiedzy z zakresu poprawnej polszczyzny, gramatyki i ortografii jest ważnym elementem nauczania w naszych szkołach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Powiatowego Konkursu Ortograficznego, a zwłaszcza laureatom ! Życzymy dalszych sukcesów !