Wykaz osób którym przyznano tytuł w 2012 roku

W dniu dzisiejszym, 5 czerwca Kapituła przyznająca tytuł „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”, po raz ósmy wyróżniła tych, którzy swoimi dokonaniami przyczyniają się do nobilitacji Powiatu Garwolińskiego. W wyniku głosowania laureatami tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w roku 2012 zostały następujące osoby i instytucje:

1. PHUP K.W.S Żabczyńscy Spółka Jawna w Łaskarzewie w dziedzinie "Rozwój Gospodarczy"
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie w dziedzinie "Sport"
  3. Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie w dziedzinie "Nauka i Oświata"
  4. Ludowe Towarzystwo Naukowo - Kulturalne w Garwolinie w dziedzinie "Kultura i Sztuka"
  5. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Garwolinie w dziedzinie "Rolnictwo i Ochrona Środowiska"
  6. Pan Jerzy Zbigniew Brzeźnicki w dziedzinie "Działalność Samorządowa"
  7. Ksiądz Prałat Julian Jóźwik w dziedzinie "Działalność Społeczna"

Zgodnie z regulaminem nadawania tytułu w skład kapituły wchodzą: Przewodnicząca Rady Powiatu – jednocześnie przewodnicząca kapituły, Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz laureaci dwóch ostatnich edycji tytułu. W roku bieżącym do konkursu złożono 22 wnioski. Rozpatrzeniu podlegało 18, pozostałe były nie zgodne z regulaminem. W tegorocznym posiedzeniu uczestniczyło 15 członków kapituły. Kapituła w każdej z dziedzin przyznała po jednej statuetce.