Przejdź do treści

Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie i życie!

Drukuj

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie, przy wsparciu Narodowego Funduszu Zdrowia realizuje Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Raka Szyjki Macicy. SPZOZ zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Kto może wykonać badania?

 • mammograficzne - Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanych badań mammograficznych. 
  Miejsce wykonywania badań:
  SP ZOZ Garwolin, ul. Lubelska 50, Pracownia Mammografii
  poniedziałek – piątek godz. 8.00 - 12.30; 
  tel. (25) 684 48 25

 • cytologiczne - Panie w wieku 25-59 lat, które w ostatnich 3 latach nie miały wykonywanych badań cytologicznych.
  Miejsce wykonywania badań:
  SP ZOZ Garwolin, ul. Staszica 18, Poradnia Ginekologiczno-Położnicza
  poniedziałek – czwartek godz. 8.00 – 16.00
  tel. (25) 682 30 23 wew. 160

 

Rak piersi to najpowszechniejszy rodzaj nowotworu występujący u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwóry piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. Należy jednak pamiętać, iż 90 proc. wszystkich zmian w piersi to procesy nienowotworowe, co nie znaczy, że wolno je bagatelizować. Każda zmiana powinna być przebadana i skonsultowana z lekarzem.

Rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości występowania nowotworem narządów licowych kobiet do 45 roku życia. Co roku 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a połowa z nich umiera, bo zgłosiła się do lekarza zbyt późno. Rak szyjki macicy jest nowotworem nazywanym " cichym zabójcą". Choroba ta może się rozwijać nawet kilka lat, nie dając żadnych dolegliwości. Gdy pojawiają się pierwsze objawy: krwawienie, upławy, ból, najczęściej nawet specjalistyczna terapia nie doprowadza do wyleczenia. Tylko regularnie wykonywany wymaz cytologiczny pozwala wykryć raka szyjki macicy we wczesnym etapie jego rozwoju. Wtedy kobieta może być pewna, że ma szansę na całkowite wyleczenie.

Kobieto!

Zadbaj o swoje zdrowie i życie. Zgłoś się na bezpłatne badanie!

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews