Przejdź do treści

Muzycznie o zdrowiu

Drukuj

DSC 0312

18 maja 2017 r. garwolińską salę kinową Centrum Sportu i Kultury wypełnił radosny gwar dzieci i młodzieży – uczestników XXVI Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Czytaj więcej: Muzycznie o zdrowiu

VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Drukuj

Przeglad Teratralny 2017

Piękne stroje, wspaniali aktorzy, uśmiechnięte twarze i wreszcie duma z końcowego efektu – tak scharakteryzować można w kilku słowach to co działo się dzisiaj na garwolińskiej scenie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. O teatralne wrażenia zadbali tym razem uczniowie szkół specjalnych z terenu powiatu garwolińskiego, który wzięli udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Oklaski nie miały końca i jeszcze długo będą rozbrzmiewały, bowiem to co przygotowali uczniowie zasługuje na najwyższe uznanie.

Czytaj więcej: VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Maj - miesiąc matur...

Drukuj

Matura 2017

Chociaż zmieniła się formuła czy sposób przeprowadzania matur – to dalej matura pozostaje maturą – jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego młodego człowieka. 824 uczniów, którzy w tym roku ukończyli szkołę ponadgimnazjalną podległą Powiatowi Garwolińskiemu przystąpiło do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie edukacji. 471 absolwentów liceum i 353 absolwentów technikum po raz pierwszy pisało maturę z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego.

Czytaj więcej: Maj - miesiąc matur...

Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów

Drukuj

Pozegnanie klasy maturalne

Pod koniec kwietnia oficjalnie pożegnali się ze szkołą, były łzy wzruszenia, radość z osiągniętych wyników, podsumowanie tego, co działo się przez ostatnie trzy lub cztery lata. 945 uczniów klas trzecich i czwartych ze szkół ponadgimnazjalnych podległych Powiatowi Garwolińskiemu 28 kwietnia 2017 r. zakończyło naukę w szkole średniej.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów

Szach i mat – Powiatowy Turniej Szachowy rozstrzygnięty

Drukuj

Szachy 2017

Po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 1 w Żelechowie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Około 50 miłośników królewskiej gry zgromadziło się na jubileuszowym, piątym już spotkaniu szachistów Powiatu Garwolińskiego. Rozgrywki były przeprowadzone w formule open systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Czytaj więcej: Szach i mat – Powiatowy Turniej Szachowy rozstrzygnięty

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

Drukuj

Konkurs literacki 2017

Barwny, bogaty język, ciekawe ujęcie tematu, interesujące przemyślenia – to wszystko charakteryzowało tegoroczne prace w konkursie literackim, organizowanym ramach VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej. W tym roku współorganizatorem konkursy był Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Czytaj więcej: VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH w Miętnem

Drukuj

Olimpiada Rolnicza 2017

W dniach 21-22 kwietnia Zespół Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem był gospodarzem eliminacji okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przez dwa dni, 133 uczniów rywalizowało w siedmiu blokach tematycznych, w których sprawdzali swoją wiedzę w teorii i praktyce.

Czytaj więcej: XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH w Miętnem

Pożegnanie maturzystów w ZSP nr 1 w Garwolinie

Drukuj

Zakonczenie ZSP 1 Garwolin

W ubiegły piątek, 28 kwietnia 2017 r. mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie opuściło 257 uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego, czwartych Technikum oraz klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Czytaj więcej: Pożegnanie maturzystów w ZSP nr 1 w Garwolinie

Wyłonili Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej

Drukuj

Konkurs Ortograficzny Sobolew

6 kwietnia po raz trzeci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie przeprowadził ― pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu ― Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej”.

Czytaj więcej: Wyłonili Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej

Żelechowscy geodeci w czołówce krajowej

Drukuj

Zelechow geodeci olimpiada

W dniach 20-22 kwietnia 2017 odbył się w Lublinie finał centralny XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Olbrzymi sukces odnieśli uczniowie z Technikum Geodezyjnego w Żelechowie. Reprezentacja w składzie:  Agnieszka Fic, Dominika Kosińska i Cezary Kondej, pod opieką nauczycielki Hanny Szaniawskiej, zajęła II miejsce drużynowo w Polsce. Indywidualnie cała trójka awansowała do najlepszej dziesiątki, uzyskując tytuły finalistów Olimpiady i indeksy na wyższe uczelnie.

Czytaj więcej: Żelechowscy geodeci w czołówce krajowej

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews