Przejdź do treści

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

Drukuj

Konkurs literacki 2017

Barwny, bogaty język, ciekawe ujęcie tematu, interesujące przemyślenia – to wszystko charakteryzowało tegoroczne prace w konkursie literackim, organizowanym ramach VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej. W tym roku współorganizatorem konkursy był Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Czytaj więcej: VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH w Miętnem

Drukuj

Olimpiada Rolnicza 2017

W dniach 21-22 kwietnia Zespół Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem był gospodarzem eliminacji okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przez dwa dni, 133 uczniów rywalizowało w siedmiu blokach tematycznych, w których sprawdzali swoją wiedzę w teorii i praktyce.

Czytaj więcej: XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH w Miętnem

Pożegnanie maturzystów w ZSP nr 1 w Garwolinie

Drukuj

Zakonczenie ZSP 1 Garwolin

W ubiegły piątek, 28 kwietnia 2017 r. mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie opuściło 257 uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego, czwartych Technikum oraz klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Czytaj więcej: Pożegnanie maturzystów w ZSP nr 1 w Garwolinie

Wyłonili Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej

Drukuj

Konkurs Ortograficzny Sobolew

6 kwietnia po raz trzeci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie przeprowadził ― pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu ― Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej”.

Czytaj więcej: Wyłonili Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej

Żelechowscy geodeci w czołówce krajowej

Drukuj

Zelechow geodeci olimpiada

W dniach 20-22 kwietnia 2017 odbył się w Lublinie finał centralny XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Olbrzymi sukces odnieśli uczniowie z Technikum Geodezyjnego w Żelechowie. Reprezentacja w składzie:  Agnieszka Fic, Dominika Kosińska i Cezary Kondej, pod opieką nauczycielki Hanny Szaniawskiej, zajęła II miejsce drużynowo w Polsce. Indywidualnie cała trójka awansowała do najlepszej dziesiątki, uzyskując tytuły finalistów Olimpiady i indeksy na wyższe uczelnie.

Czytaj więcej: Żelechowscy geodeci w czołówce krajowej

Fotografia – moja pasja, o sukcesie uczennicy z ZSP nr 1 w Garwolinie

Drukuj

Fotopolowy 2017

W szkołach Powiatu Garwolińskiego nie brakuje młodych, zdolnych osób, które rozwijają swoje pasje i talenty. Fotografia to pasja wielu młodych ludzi, którzy zatrzymują na zdjęciach ulotne chwile. W VII edycji konkursu fotograficznego pt. Fotopołowy laureatem została uczennica ZSP nr 1 w Garwolinie.

Czytaj więcej: Fotografia – moja pasja, o sukcesie uczennicy z ZSP nr 1 w Garwolinie

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

Drukuj

Liga-historia 2017

 

10 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie  gościł finalistów VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej z historii. „Polska w latach 1944-56”- był tematem przewodnim zmagań uczniów szkół prowadzonych przez powiat garwoliński. W eliminacjach udział wzięło 21 uczniów z liceów i techników. Celem konkursu było propagowanie, pogłębianie i umocnienie postawy obywatelskiej i patriotycznej oraz rozwijanie zainteresowań problematyką okresu stalinizmu w Polsce, podziemia niepodległościowego oraz wydarzeń z 1956 roku.

Czytaj więcej: VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

XIII Mityng Lekkoatletyczny

Drukuj

Mityng 2017 www

Ogromne sportowe emocje, rywalizacja i walka o zwycięstwo – to wszystko czeka uczniów biorących udział w XIII Mityngu Lekkoatletycznym.

Czytaj więcej: XIII Mityng Lekkoatletyczny

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego

Drukuj

Konkurs Wiedzy o Samorządzie 2017 plakat

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego

Uczniowie z Żelechowa o swoim wyjeździe do Włoch

Drukuj

Wlochy podsumowanie ZSP Zelechow

Wyjątkowo ciekawie spędzili w tym roku ferie zimowe uczniowie Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Czytaj więcej: Uczniowie z Żelechowa o swoim wyjeździe do Włoch

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews