Przejdź do treści

Dożynki Powiatowe 2018 za nami

Drukuj

zdj d

Dożynki Powiatu Garwolińskiego obchodzone 9 września w Łaskarzewie przeszły już do historii. Delegacje wszystkich gmin Powiatu Garwolińskiego przybyły, by wspólnie dziękować za zebrane plony.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Łaskarzewie pod przewodnictwem ks. kanonika Edmunda Szarka. Okazałe wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba, dary garwolińskiej ziemi – to wszystko poświęcił ks. dziekan Edmund Szarek. W trakcie nabożeństwa wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne dary ziemi i prosiliśmy o błogosławieństwo dla rodzin, wiosek i miast powiatu garwolińskiego na kolejny rok.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatowe 2018 za nami

"Przedwiośnie" w Miętnem

Drukuj

PLAKAT główne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 7 września w piątek o godz. 16.00 do wspólnego Narodowego Czytania „Przedwiośnia” w miętnieńskim dworze.

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie”. Powieść Stefana Żeromskiego została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).

Czytaj więcej: "Przedwiośnie" w Miętnem

79. Rocznica wybuchu II wojny światowej - pamiętamy!

Drukuj

główne

1 września na cmentarzu wojskowym w Garwolinie, w miejscu gdzie spoczywają żołnierze Wojska Polskiego, jeńcy Radzieccy oraz żołnierze Armii Radzieckiej polegli i zamordowani w walce z hitlerowskim najeźdźcą. O godzinie 9 spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci, poczty sztandarowe oraz delegacje ze szkół. Gospodarz wydarzenia Starosta Marek Chciałowski w sposób szczególny przywitał kombatantów, którzy jak powiedział są symbolem oraz iskierką patriotyzmu. Uczestnicy spotkali się by oddać hołd poległym. Modlitwę w intencji walczących na lądzie, morzu, powietrzu poprowadził prałat ks. Ryszard Andruszczak.

Czytaj więcej: 79. Rocznica wybuchu II wojny światowej - pamiętamy!

Uczczenie 74. rocznicy zabezpieczenia przepraw dla 1. Armii Wojska Polskiego

Drukuj

DSC02027 1

11 sierpnia 2018 r. na Osiedlu Turystyczno – Wypoczynkowym w Wildze (gm. Wilga) odbyła się uroczystość patriotyczno-wojskowa z okazji 74 rocznicy udziału saperów Wojska Polskiego w zabezpieczaniu inżynieryjnym walk na środkowej Wiśle.

Czytaj więcej: Uczczenie 74. rocznicy zabezpieczenia przepraw dla 1. Armii Wojska Polskiego

POWIAT PAMIĘTA!!!

Drukuj

3

- "Polacy! Od dawna oczekiwana godzina wybiła. Oddziały Armii Krajowej walczą z najeźdźcą niemieckim we wszystkich punktach Okręgu Stołecznego" - napisano w pierwszej powstańczej odezwie, rozklejonej wówczas na ulicach stolicy. Godzina "W" to kulminacyjny moment obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17. Dokładnie o tej porze 74 lata temu, powstańcy chwycili za broń.

Czytaj więcej: POWIAT PAMIĘTA!!!

Prace nad projektem Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego na 2019 rok!

Drukuj

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

Czytaj więcej: Prace nad projektem Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego na 2019 rok!

W Miętnem kolarskie zmagania w parach

Drukuj

zdjęcie

W niedzielę 8 lipca w Miętnem odbędzie się Wyścig Kolarski Par Mieszanych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Pasjonatów sportów rowerowych zaprasza do udziału Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Start o godz. 11.00 przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Czytaj więcej: W Miętnem kolarskie zmagania w parach

Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

Drukuj

główne

Gdańsk to piękne miasto, które niejednokrotnie kojarzy nam się z przejawami postaw patriotycznych. To miejsce w historii Polski dość szczególne, ponieważ to tu hasła wolności i niepodległości brzmiały nader wyraźnie. Od 14 czerwca 2018 roku dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oraz dla jednej z uczennic – Magdaleny Szeląg, Gdańsk będzie synonimem sukcesu. W tym dniu bowiem w gmachu dawnej Stoczni Gdańskiej, a obecnie Europejskim Centrum Solidarności, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – „Polska w kolorze biało-czerwonym”. Organizatorem konkursu była gmina Trąbki Wielkie, zaś patronat nad nim objął Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. Celem konkursu było promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci oraz młodzieży wizerunku Polski, zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku.

Czytaj więcej: Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im....

Witajcie wakacje!

Drukuj

zdjęcie

22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w szkołach powiatowych. Uroczystości w powiatowych jednostkach oświatowych zgromadziły 3320 uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcje szkół oraz przedstawicieli Powiatu Garwolińskiego ze Starostą Markiem Chciałowskim na czele, który osobiście uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powiat reprezentowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie Wicestarosta Powiatu Urszula Zadrożna, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, w Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna.

Czytaj więcej: Witajcie wakacje!

Lato z Poezją w Miętnem

Drukuj

Plakat lato z poezją zdjęcie główne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji serdecznie zaprasza na progu sezonu wakacyjnego 29 czerwca do Miętnego na spotkanie plenerowe w cyklu „Dworek Poezji”. W programie twórczość lokalnych artystów i gości spoza powiatu, melodie gitarowe i wspólna integracja w sielsko-poetyckim towarzystwie. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Lato z Poezją w Miętnem

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews