Przejdź do treści

Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /usr/local/apache/www/htdocs/garwolin-starostwo.pl/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://garwolin-starostwo.plimages/art_zalaczniki/2018/bieg_przelajowy/plakat-bieg_na_główną_obrobiony.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /usr/local/apache/www/htdocs/garwolin-starostwo.pl/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

Drukuj

zdjęcie na główną laureaci

W dniu 20 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Garwoliński, którzy w roku szkolnym 2017/2018, osiągnęli znaczące miejsca i tytuły w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i olimpiadach.

Czytaj więcej: Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

Drukuj

zdjęcie na główną gni miasta2018

Obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego rozpoczęły się w sobotę 16 czerwca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uroczystą akademią okolicznościową. Po przemówieniach Burmistrza Miasta Tadeusza Mikulskiego i Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego odbyła się gala wręczenia statuetek Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego oraz wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolin dla osób i instytucji. Burmistrz przekazał również klucze do bram miasta studentom Społecznej Akademii Nauk.

Czytaj więcej: Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

"Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego" po raz trzynasty

Drukuj

zdjęcie główne zasłużony 2018

Już po raz XIII w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zostały rozdane statuetki dla „Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego” Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane już od 2005 roku dla wybitnych mieszkańców, organizacji czy instytucji działających na terenie Powiatu Garwolińskiego. Za swoją działalność zawodową, społeczną oraz realizację zadań przyczyniają się do rozwoju Powiatu Garwolińskiego i jego promocji, a tym samym zasługują na szczególne uznanie.

Czytaj więcej: "Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego" po raz trzynasty

Sukces naszych uczniów w finale centralnym XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Drukuj

na główną

Ponad 200 uczestników eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych rywalizowało w dniach 7-8 czerwca 2018 we Wrocławiu. Olimpiada odbyła się aż w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności, gastronomia, weterynaria, agrobiznes oraz leśnictwo. W dwóch blokach: ochrona i inżynieria środowiska oraz, technologia żywności, Powiat Garwoliński reprezentowali uczniowie z Żelechowa i z Miętnego Znaleźli się oni w gronie uczniów z całego kraju, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych.

Czytaj więcej: Sukces naszych uczniów w finale centralnym XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie szkołą zawodową najwyższej jakości

Drukuj

na główną

8 czerwca w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. W Polsce powstały standardy Jakości Kształcenia Zawodowego jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnieniem jakości. Nie było jednak opracowań pokazujących, co tak naprawdę szkoły zawodowe robią w kwestii podwyższenia jakości swojej pracy. Tę lukę postanowiła wypełnić Fundacja Fundusz Współpracy, która wspólnie z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli od 2016 r. organizuje ogólnopolski konkurs dla szkół zawodowych „ Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Czytaj więcej: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie szkołą...

Młodzi innowatorzy - "Dwójka" na podium!

Drukuj

zdjęcie na główną

Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator” organizowany jest przez Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: Młodzi innowatorzy - "Dwójka" na podium!

XIII Powiatowa Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

Drukuj

zdjęcie na główna

XIII Powiatowa Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży, która odbyła się dnia 5 czerwca 2018r. zgromadziła w Hali Sportowej w Garwolinie dzieci i młodzież niepełnosprawną z terenu naszego powiatu.

Tegorocznymi organizatorami imprezy sportowej byli: Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie, Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem oraz Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Honorowy patronat na nad imprezą objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski oraz Pani Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty.

Czytaj więcej: XIII Powiatowa Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

Wieś Polska w garfice i malarstwie w Miętnem

Drukuj

Plakat na główną

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do obejrzenia wystawy planszowej pt. "Wieś polska w malarstwie i grafice".

Czytaj więcej: Wieś Polska w garfice i malarstwie w Miętnem

I miejsce w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża "ratowników" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie

Drukuj

34134716 978486775644299 4388501783807262720 n

Grupa „ratowników” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, w składzie: Kamila Ptasińska, Katarzyna Salamończyk, Daria Staniak, Angelika Kasprzak i Karolina Szarek, 26 maja 2018 r. uczestniczyła w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża - etap okręgowy - Piaseczno 2018 (Mistrzostwa). Do ich zadań należało: ocenić sytuację i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ocenić stan poszkodowanego, wezwać pomoc medyczną i udzielać dalszej pomocy poszkodowanemu do momentu przyjazdu karetki pogotowia. W pozoracjach zdarzeń było dziesięciu poszkodowanych z obrażeniami ciała, ale  takżezatrzymaniem czynności życiowych, gdzie trzeba było wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową.

Czytaj więcej: I miejsce w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża...

Sukces Damiana Piętki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie

Drukuj

kangur główne

Uczeń klasy I Technikum Elektrycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie, Damian Piętka odniósł sukces w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Czytaj więcej: Sukces Damiana Piętki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews