Przejdź do treści

Stulecie Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Drukuj

DSC 0759

Szkoła „na Długiej” ma już 100 lat. Jubileuszowa uroczystość odbyła się 20 października pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego.

Czytaj więcej: Stulecie Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Siatkarki z żelechowskiego Lelewela na podium Olimpiady Klas Mundurowych

Drukuj

1

20.10.2018 r. na terenie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyła się ogólnopolska Olimpiada Klas Mundurowych w grach zespołowych. Organizatorem jej było m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej a prawo startu miały szkoły z klasami mundurowymi. W imprezie wzięło udział ponad 20 szkół z całej Polski, które rywalizowały w turniejach piłki siatkowej, piłki nożnej i koszykówki.

Czytaj więcej: Siatkarki z żelechowskiego Lelewela na podium Olimpiady Klas Mundurowych

Programy unijne w szkołach Ponadgimnazjalnych

Drukuj

DSC 0475

18 października 2018r. w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbyło się spotkanie dotyczące Programów Unijnych w powiecie garwolińskim. Na sali gimnastycznej zgromadzili się koordynatorzy programów ze szkół Ponadgimnazjalnych biorących w nich udział wraz z uczniami, którzy korzystali z projektów oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Dyrektor Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna i dyrektorzy szkół Ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: Programy unijne w szkołach Ponadgimnazjalnych

Otwarcie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Drukuj

DSC 0365

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej mieści się przy ul. Warszawskiej 3. Dzięki inicjatywie i wsparciu Pana Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego powstała nowa placówka dopasowana do potrzeb poradni. Uroczyste otwarcie budynku odbyło się 17 października 2018r. o godzinie 13.

Czytaj więcej: Otwarcie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Stypendyści powiatu garwolińskiego

Drukuj

DSC 0204

Osiągnięcia uczniów z powiatu garwolińskiego są doceniane na różnych szczeblach, powoduje to, że uczniowie wymagają od siebie jeszcze więcej, by pokazać, że każdego stać na to by osiągać cele i realizować marzenia. Powiat garwoliński na czele z Panem Starostą Markiem Chciałowskim również docenił uczniów z naszego powiatu, wręczenie dyplomów z przyznanym stypendium odbyło się 16.10.2018r. w Sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego.

Czytaj więcej: Stypendyści powiatu garwolińskiego

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018!

Drukuj

DSC 1115

Dzień Edukacji Narodowej- polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W naszym powiecie obchodzone 15 października 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, którego współorganizatorem był Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Czytaj więcej: Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018!

Powiat Garwoliński po raz kolejny otrzymał Certyfikat ,,Samorządowy Lider Edukacji” 2018.

Drukuj

DSC00140

Powiat Garwoliński również w tym roku znalazł się w elitarnym gronie laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw ,, Samorządowy Lider Edukacji” 2018, którzy dbają
o rozwój szkolnictwa na swoim terenie, inwestują w rozwój oświaty, wprowadzają innowacyjne metody w zakresie podnoszenia jakości oświaty oraz wspierają środowiska edukacyjne.

Czytaj więcej: Powiat Garwoliński po raz kolejny otrzymał Certyfikat ,,Samorządowy Lider Edukacji” 2018.

Podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej

Drukuj

DSC 0874

3 października 2018r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyło się uroczyste podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej, w której wzięli udział Pan Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu oraz nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursów.

Czytaj więcej: Podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej

Obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Drukuj

DSC02605

Dnia 27.09.2018r obchodziliśmy dzień powstania Polskiego Państwa Podziemnego- najsilniejszej tajnej struktury w okupowanej Europie. Podczas II wojny światowej Polacy nie poddali się, wręcz przeciwnie zjednoczyli się i razem stanęli do walki. Polska Walcząca oraz tworzący ją ludzie to nasze bohaterskie dziedzictwo. Garwolin uczcił 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego akademią w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego.

Czytaj więcej: Obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

„100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

Drukuj

IMGP0319

W poniedziałek 17 września 2018r. od godz. 8.00 do 15.30 na rynku w Żelechowie odbył się bieg sztafetowy pod hasłem „100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Wydarzenie to, organizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, miało na celu upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej: „100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews