Przejdź do treści

O samorządzie wiedzą najwięcej – Konkurs Wiedzy o Samorządzie i historii Powiatu Garwolińskiego rozstrzygnięty

Drukuj

Konkurs Samorzadowy 2017

W dniu 26 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się konkurs, w którym swoją wiedzę o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego sprawdzali uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

Czytaj więcej: O samorządzie wiedzą najwięcej – Konkurs Wiedzy o Samorządzie i historii Powiatu Garwolińskiego...

Znamy laureatów XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Drukuj

Eurowizja 2017

     130 wykonawców rywalizowało podczas tegorocznego festiwalu – Eurowizja 2017. Wykonawcy zaczarowali nas swoim śpiewem, muzyką oraz aranżacją przygotowanych utworów. Królowały piosenki w języku angielskim i polskim, ale śpiewano także po francusku, białorusku czy czesku. Zespoły i Soliści z terenu Powiatu Garwolińskiego zaprezentowali się na scenie w ZSP nr 1 w Garwolinie, która 30 maja 2017 r. stała się europejską estradą.

Czytaj więcej: Znamy laureatów XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Kobieta Motyl w garwolińskiej szkole

Drukuj

Konkurs fryzjerski 2017

Kobieta Motyl pod tym hasłem upłynął I Ogólnopolski Konkurs Mody Fryzjerskiej, który odbył się w środę 24 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Niesamowite fryzury, oryginalne makijaże i czarujące stroje – to wszystko mogli podziwiać zebrani na szkolnej sali sportowej, która tego dnia zmieniła się w prawdziwe studio mody.

Czytaj więcej: Kobieta Motyl w garwolińskiej szkole

Muzycznie o zdrowiu

Drukuj

DSC 0312

18 maja 2017 r. garwolińską salę kinową Centrum Sportu i Kultury wypełnił radosny gwar dzieci i młodzieży – uczestników XXVI Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Czytaj więcej: Muzycznie o zdrowiu

VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Drukuj

Przeglad Teratralny 2017

Piękne stroje, wspaniali aktorzy, uśmiechnięte twarze i wreszcie duma z końcowego efektu – tak scharakteryzować można w kilku słowach to co działo się dzisiaj na garwolińskiej scenie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. O teatralne wrażenia zadbali tym razem uczniowie szkół specjalnych z terenu powiatu garwolińskiego, który wzięli udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Oklaski nie miały końca i jeszcze długo będą rozbrzmiewały, bowiem to co przygotowali uczniowie zasługuje na najwyższe uznanie.

Czytaj więcej: VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Maj - miesiąc matur...

Drukuj

Matura 2017

Chociaż zmieniła się formuła czy sposób przeprowadzania matur – to dalej matura pozostaje maturą – jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego młodego człowieka. 824 uczniów, którzy w tym roku ukończyli szkołę ponadgimnazjalną podległą Powiatowi Garwolińskiemu przystąpiło do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie edukacji. 471 absolwentów liceum i 353 absolwentów technikum po raz pierwszy pisało maturę z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego.

Czytaj więcej: Maj - miesiąc matur...

Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów

Drukuj

Pozegnanie klasy maturalne

Pod koniec kwietnia oficjalnie pożegnali się ze szkołą, były łzy wzruszenia, radość z osiągniętych wyników, podsumowanie tego, co działo się przez ostatnie trzy lub cztery lata. 945 uczniów klas trzecich i czwartych ze szkół ponadgimnazjalnych podległych Powiatowi Garwolińskiemu 28 kwietnia 2017 r. zakończyło naukę w szkole średniej.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów

Szach i mat – Powiatowy Turniej Szachowy rozstrzygnięty

Drukuj

Szachy 2017

Po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 1 w Żelechowie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Około 50 miłośników królewskiej gry zgromadziło się na jubileuszowym, piątym już spotkaniu szachistów Powiatu Garwolińskiego. Rozgrywki były przeprowadzone w formule open systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Czytaj więcej: Szach i mat – Powiatowy Turniej Szachowy rozstrzygnięty

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

Drukuj

Konkurs literacki 2017

Barwny, bogaty język, ciekawe ujęcie tematu, interesujące przemyślenia – to wszystko charakteryzowało tegoroczne prace w konkursie literackim, organizowanym ramach VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej. W tym roku współorganizatorem konkursy był Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Czytaj więcej: VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH w Miętnem

Drukuj

Olimpiada Rolnicza 2017

W dniach 21-22 kwietnia Zespół Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem był gospodarzem eliminacji okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przez dwa dni, 133 uczniów rywalizowało w siedmiu blokach tematycznych, w których sprawdzali swoją wiedzę w teorii i praktyce.

Czytaj więcej: XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH w Miętnem

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews