Przejdź do treści

Nauczyciele uzyskali awanse

Drukuj

Nominacje 207

28 sierpnia 2017r. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie Jerzy Duchna uroczyście przekazali sześciu nauczycielom ze szkół, których organem prowadzącym jest powiat garwoliński, akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.

Czytaj więcej: Nauczyciele uzyskali awanse

Bataliony Chłopskie w Powiecie Garwolińskim – zaproszenie

Drukuj

Plakat Ksiązka

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące publikację „Bataliony Chłopskie w Powiecie Garwolińskim w latach 1940-1944”.

Czytaj więcej: Bataliony Chłopskie w Powiecie Garwolińskim – zaproszenie

Ewa Flaga dalej dyrektorem ZSP Nr 2 w Garwolinie

Drukuj

nominacja zsp2

8 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Garwolińskiego, w którym uczestniczyła Pani Ewa Flaga. Dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie została wskazana na początku lipca przez komisję konkursową na stanowisko Dyrektora garwolińskiej placówki.

Czytaj więcej: Ewa Flaga dalej dyrektorem ZSP Nr 2 w Garwolinie

Lilla Nawrocka dyrektorem ZS w Miętnem

Drukuj

DSC 0555

31 lipca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Garwolińskiego, w którym uczestniczyła Pani Lilla Nawrocka, wskazana na początku lipca przez komisję konkursową na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Czytaj więcej: Lilla Nawrocka dyrektorem ZS w Miętnem

Znamy wyniki tegorocznych matur

Drukuj

Matury 2017

Prawie 82% tegorocznych maturzystów w Powiecie Garwolińskim zdało egzamin dojrzałości. W szkołach prowadzonych przez powiat zdawalność wynosi prawie 84%. To lepszy wynik niż w latach poprzednich. W pięciu na siedem szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez nasz powiat matury poszły lepiej niż przed rokiem. Dla wielu tegorocznych maturzystów już dzisiaj otwierają się drzwi na wyższe uczelnie.

Czytaj więcej: Znamy wyniki tegorocznych matur

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Drukuj

Zakończenie 2017

Prawie 3,6 tys. uczniów z Powiatu Garwolińskiego odebrało świadectwa i oficjalnie zakończyło rok szkolny 2016/2017. Było wiele radości, uśmiechów i zadowolenia z osiągniętych wyników, ale także łzy wzruszenia, które pojawiły się u tych, którzy kończą pewien etap edukacji.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Sukces uczennic Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie – Trzymaj Formę!

Drukuj

1

Julia Rodak i Weronika Tratkiewicz zostały finalistkami ogólnopolskiego ”Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia” organizowanego w ramach programu „Trzymaj Formę”. Finał odbył się w dniach 7-9. 06.2017r. w Warszawie. Organizatorami przedsięwzięcia była Państwowa Inspekcja Sanitarna i Polska Federacja Producentów Żywności.

Czytaj więcej: Sukces uczennic Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie – Trzymaj Formę!

Młody wynalazca z Garwolina stworzył urządzenie wspomagające prace nauczycieli

Drukuj

Wskaznik Blysk

„Wskaźnik Błysk” – to urządzenie, które skonstruował uczeń I klasy technikum elektrycznego w ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie – Kamil Skoczek. Praca młodego wynalazcy zdobyła I miejsce w okręgowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator”.

Czytaj więcej: Młody wynalazca z Garwolina stworzył urządzenie wspomagające prace nauczycieli

Laureaci konkursu wiedzy o UE w Brukseli

Drukuj

Konkurs UE 2017

Wspaniałą przygodę pod koniec maja przeżyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie oraz z Liceum  Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Dziesięcioro uczniów z Powiatu Garwolińskiego – laureaci  konkursu dot. Wiedzy o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim wyjechało na czterodniowy studyjny wyjazd do Brukseli.

Czytaj więcej: Laureaci konkursu wiedzy o UE w Brukseli

Uczniowie Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie w finale Krajowego Konkursu Widzy Olimpijskiej RIO 2016

Drukuj

RIO 2017

5 czerwca 2017 r. w Białymstoku odbył się Krajowy Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej RIO 2016. Prawo udziału w nim mieli uczniowie wyłonieni z eliminacji wojewódzkich. Dwoje uczniów Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie znalazło się w gronie 30 najlepszych w Polsce.

Czytaj więcej: Uczniowie Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie w finale Krajowego Konkursu Widzy Olimpijskiej RIO 2016

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews