Przejdź do treści

Wszyscy zwyciężyli – XII Paraolimpiada w Garwolinie

Drukuj

XII Paraolimpida 2017

     Już po raz dwunasty dzieci i młodzież ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i szkół publicznych z klasami integracyjnymi wzięła udział w Powiatowej Paraolimpiadzie, która odbyła się 31 maja 2017 r. w Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Garwolinie. Podczas zawodów było dużo emocji oraz potężna dawka dobrej zabawy.

Czytaj więcej: Wszyscy zwyciężyli – XII Paraolimpiada w Garwolinie

Zwyciężając ogólnopolski konkurs uczcili rocznicę urodzin patrona szkoły

Drukuj

Sukces LO Garwolin 2017

     W tym roku obchodzić będziemy 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dla uczczenia jubileuszu Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił ten rok rokiem Piłsudskiego. Z tej okazji Związek Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił dla uczniów Ogólnopolski Konkurs „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości w 150 rocznicę urodzin”. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze szkoły w Garwolinie.

Czytaj więcej: Zwyciężając ogólnopolski konkurs uczcili rocznicę urodzin patrona szkoły

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Drukuj

 

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

na stanowisko

Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Miętnem ul. Główna 49, 08-400 Garwolin

 

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE O KONKURSIE

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Drukuj

 

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

na stanowisko

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie ul. II Armii Wojska Polskiego 20, 08-400 Garwolin

 

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE O KONKURSIE

O samorządzie wiedzą najwięcej – Konkurs Wiedzy o Samorządzie i historii Powiatu Garwolińskiego rozstrzygnięty

Drukuj

Konkurs Samorzadowy 2017

W dniu 26 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się konkurs, w którym swoją wiedzę o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego sprawdzali uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

Czytaj więcej: O samorządzie wiedzą najwięcej – Konkurs Wiedzy o Samorządzie i historii Powiatu Garwolińskiego...

Znamy laureatów XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Drukuj

Eurowizja 2017

     130 wykonawców rywalizowało podczas tegorocznego festiwalu – Eurowizja 2017. Wykonawcy zaczarowali nas swoim śpiewem, muzyką oraz aranżacją przygotowanych utworów. Królowały piosenki w języku angielskim i polskim, ale śpiewano także po francusku, białorusku czy czesku. Zespoły i Soliści z terenu Powiatu Garwolińskiego zaprezentowali się na scenie w ZSP nr 1 w Garwolinie, która 30 maja 2017 r. stała się europejską estradą.

Czytaj więcej: Znamy laureatów XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Kobieta Motyl w garwolińskiej szkole

Drukuj

Konkurs fryzjerski 2017

Kobieta Motyl pod tym hasłem upłynął I Ogólnopolski Konkurs Mody Fryzjerskiej, który odbył się w środę 24 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Niesamowite fryzury, oryginalne makijaże i czarujące stroje – to wszystko mogli podziwiać zebrani na szkolnej sali sportowej, która tego dnia zmieniła się w prawdziwe studio mody.

Czytaj więcej: Kobieta Motyl w garwolińskiej szkole

Muzycznie o zdrowiu

Drukuj

DSC 0312

18 maja 2017 r. garwolińską salę kinową Centrum Sportu i Kultury wypełnił radosny gwar dzieci i młodzieży – uczestników XXVI Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Czytaj więcej: Muzycznie o zdrowiu

VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Drukuj

Przeglad Teratralny 2017

Piękne stroje, wspaniali aktorzy, uśmiechnięte twarze i wreszcie duma z końcowego efektu – tak scharakteryzować można w kilku słowach to co działo się dzisiaj na garwolińskiej scenie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. O teatralne wrażenia zadbali tym razem uczniowie szkół specjalnych z terenu powiatu garwolińskiego, który wzięli udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Oklaski nie miały końca i jeszcze długo będą rozbrzmiewały, bowiem to co przygotowali uczniowie zasługuje na najwyższe uznanie.

Czytaj więcej: VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Maj - miesiąc matur...

Drukuj

Matura 2017

Chociaż zmieniła się formuła czy sposób przeprowadzania matur – to dalej matura pozostaje maturą – jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego młodego człowieka. 824 uczniów, którzy w tym roku ukończyli szkołę ponadgimnazjalną podległą Powiatowi Garwolińskiemu przystąpiło do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie edukacji. 471 absolwentów liceum i 353 absolwentów technikum po raz pierwszy pisało maturę z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego.

Czytaj więcej: Maj - miesiąc matur...

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews