Przejdź do treści

POWIAT PAMIĘTA!!!

Drukuj

3

- "Polacy! Od dawna oczekiwana godzina wybiła. Oddziały Armii Krajowej walczą z najeźdźcą niemieckim we wszystkich punktach Okręgu Stołecznego" - napisano w pierwszej powstańczej odezwie, rozklejonej wówczas na ulicach stolicy. Godzina "W" to kulminacyjny moment obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17. Dokładnie o tej porze 74 lata temu, powstańcy chwycili za broń.

Czytaj więcej: POWIAT PAMIĘTA!!!

Prace nad projektem Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego na 2019 rok!

Drukuj

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

Czytaj więcej: Prace nad projektem Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego na 2019 rok!

W Miętnem kolarskie zmagania w parach

Drukuj

zdjęcie

W niedzielę 8 lipca w Miętnem odbędzie się Wyścig Kolarski Par Mieszanych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Pasjonatów sportów rowerowych zaprasza do udziału Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Start o godz. 11.00 przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Czytaj więcej: W Miętnem kolarskie zmagania w parach

Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

Drukuj

główne

Gdańsk to piękne miasto, które niejednokrotnie kojarzy nam się z przejawami postaw patriotycznych. To miejsce w historii Polski dość szczególne, ponieważ to tu hasła wolności i niepodległości brzmiały nader wyraźnie. Od 14 czerwca 2018 roku dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oraz dla jednej z uczennic – Magdaleny Szeląg, Gdańsk będzie synonimem sukcesu. W tym dniu bowiem w gmachu dawnej Stoczni Gdańskiej, a obecnie Europejskim Centrum Solidarności, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – „Polska w kolorze biało-czerwonym”. Organizatorem konkursu była gmina Trąbki Wielkie, zaś patronat nad nim objął Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. Celem konkursu było promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci oraz młodzieży wizerunku Polski, zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku.

Czytaj więcej: Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im....

Witajcie wakacje!

Drukuj

zdjęcie

22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w szkołach powiatowych. Uroczystości w powiatowych jednostkach oświatowych zgromadziły 3320 uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcje szkół oraz przedstawicieli Powiatu Garwolińskiego ze Starostą Markiem Chciałowskim na czele, który osobiście uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powiat reprezentowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie Wicestarosta Powiatu Urszula Zadrożna, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, w Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna.

Czytaj więcej: Witajcie wakacje!

Lato z Poezją w Miętnem

Drukuj

Plakat lato z poezją zdjęcie główne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji serdecznie zaprasza na progu sezonu wakacyjnego 29 czerwca do Miętnego na spotkanie plenerowe w cyklu „Dworek Poezji”. W programie twórczość lokalnych artystów i gości spoza powiatu, melodie gitarowe i wspólna integracja w sielsko-poetyckim towarzystwie. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Lato z Poezją w Miętnem

Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

Drukuj

zdjęcie na główną laureaci

W dniu 20 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Garwoliński, którzy w roku szkolnym 2017/2018, osiągnęli znaczące miejsca i tytuły w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i olimpiadach.

Czytaj więcej: Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

Drukuj

zdjęcie na główną gni miasta2018

Obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego rozpoczęły się w sobotę 16 czerwca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uroczystą akademią okolicznościową. Po przemówieniach Burmistrza Miasta Tadeusza Mikulskiego i Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego odbyła się gala wręczenia statuetek Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego oraz wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolin dla osób i instytucji. Burmistrz przekazał również klucze do bram miasta studentom Społecznej Akademii Nauk.

Czytaj więcej: Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

"Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego" po raz trzynasty

Drukuj

zdjęcie główne zasłużony 2018

Już po raz XIII w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zostały rozdane statuetki dla „Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego” Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane już od 2005 roku dla wybitnych mieszkańców, organizacji czy instytucji działających na terenie Powiatu Garwolińskiego. Za swoją działalność zawodową, społeczną oraz realizację zadań przyczyniają się do rozwoju Powiatu Garwolińskiego i jego promocji, a tym samym zasługują na szczególne uznanie.

Czytaj więcej: "Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego" po raz trzynasty

Sukces naszych uczniów w finale centralnym XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Drukuj

na główną

Ponad 200 uczestników eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych rywalizowało w dniach 7-8 czerwca 2018 we Wrocławiu. Olimpiada odbyła się aż w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności, gastronomia, weterynaria, agrobiznes oraz leśnictwo. W dwóch blokach: ochrona i inżynieria środowiska oraz, technologia żywności, Powiat Garwoliński reprezentowali uczniowie z Żelechowa i z Miętnego Znaleźli się oni w gronie uczniów z całego kraju, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych.

Czytaj więcej: Sukces naszych uczniów w finale centralnym XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews