Przejdź do treści

Powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami

Drukuj

1065 copy

 Święto Narodowe jakim jest 3 Maja to jedno z większych uroczystość Państwowych w roku. W dniu wczorajszym świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powiatowo-miejskie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, sprawowaną w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Małek oraz prepozyt kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak. Muzyczną, podniosłą oprawę zapewniła orkiestra dęta OSP Garwolin, zaś uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oprawę liturgiczną. Po mszy wszyscy zebrani przemaszerowali w uroczystym orszaku na czele z orkiestrą oraz z pocztami sztandarowymi na teren ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor ZSP nr 2 Ewa Flaga. Głos zabrał Starosta Powiatu Marek Chciałowski, który w swojej przemowie zaznaczył, że „obchodzone święto Narodowe jest swoistym spoiwem, które cementuje naród, przypomina karty historii, podkreśla tożsamość, wspólna walkę i dążenia do budowy silnej Ojczyzny”. Przypomniał również jak wielkie znaczenie miało ustanowienie Konstytucji z 1791 roku „Stojąc dziś przed pomnikiem „Twórców i obrońców Konstytucji 3 Maja” czujemy dumę z dokonań naszych przodków, światłych obywateli, dla których dobro publiczne znaczyło dużo więcej niż prywata, pieniądze i zaszczyty” – powiedział Starosta. Na zakończenie włodarz podziękował mieszkańcom, lokalnym samorządom, bowiem to dzięki wspólnej twórczej i zgodnej pracy, Polska, nasz powiat pięknie się rozwija każdego dnia.

Czytaj więcej: Powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami

Święto szkół - uroczyste wręczenie świadectw abiturientom

Drukuj

Zakonczenie ZSP1

27 kwietnia we wszystkich szkołach średnich odbyły się uroczystości wręczenia świadectw ukończenia liceum czy technikum. W naszym powiecie takie świadectwa otrzymało prawie 1000 abiturientów, którzy za kilka dni zasiądą do egzaminu maturalnego.

Czytaj więcej: Święto szkół - uroczyste wręczenie świadectw abiturientom

Sportowe emocje już 1 maja w Żelechowie

Drukuj

Turniej 1maja zap

Sportowe emocje, rywalizacja i mnóstwo dobrej zabawy – to wszystko będzie zagwarantowane podczas tradycyjnego turnieju piłki nożnej, który rozgrywany będzie 1 maja 2018r. na kompleksie boisk „Orlik” w Żelechowie.

Czytaj więcej: Sportowe emocje już 1 maja w Żelechowie

Wielki dzień w żelechowskiej Pracowni Zajęć Praktycznych

Drukuj

Otwarcie warszatów zelechow

W piątek, 20 kwietnia po trwającym od lipca 2017r. oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną Pracownię Zajęć Praktycznych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie. Udało się kompleksowo odnowić budynek z którego każdego dnia korzysta ponad 200 uczniów podczas zajęć praktycznych.

Czytaj więcej: Wielki dzień w żelechowskiej Pracowni Zajęć Praktycznych

Prawie 4 mln zł na kształcenie zawodowe!

Drukuj

Powiat dotacja szkoly

Cztery szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu otrzymają dofinansowanie o łącznej kwocie prawie 4 mln zł. 522 stażystów skorzysta ze staży i praktyk zagranicznych, szkoleń zawodowych czy doradztwa edukacyjno-zawodowego. We wtorek, 17 kwietnia 2018 r. w Warszawie podpisano umowę na realizację projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

Czytaj więcej: Prawie 4 mln zł na kształcenie zawodowe!

35 sportowców nagrodzonych stypendiami!

Drukuj

DSC00276

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się uroczyste spotkanie ze sportowcami, którzy w tym roku otrzymali stypendia sportowe. 35 zawodników i zawodniczek otrzymało z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego listy gratulacyjne oraz uchwały o przyznaniu stypendium.

Czytaj więcej: 35 sportowców nagrodzonych stypendiami!

Szachiści walczyli o puchar Starosty

Drukuj

Szachy 2018

Jedna z najbardziej popularnych gier planszowych na świecie – strategiczna gra wywiadowcza – szachy - królowały podczas piątkowej rywalizacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Czytaj więcej: Szachiści walczyli o puchar Starosty

Uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie na podium w diecezjalnym konkursie historycznym

Drukuj

cae0d057080113bafbbe1c45101defff

Natalia Ciołek z żelechowskiego Liceum została laureatem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. W odbywającym się we czwartek, 12 kwietnia etapie diecezjalnym konkursu w Siedlcach licealistka zajęła III miejsce.

Czytaj więcej: Uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie na podium w...

Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Drukuj

Sukcesy ZSP Zelechow

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie z wielkim sukcesem startują w kolejnych olimpiadach i konkursach na krajowym szczeblu. Z wielką radością informujemy o kolejnych zwycięstwach żelechowskich uczniów – tym razem podczas finału Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz centralnego finału Olimpiady Teologii Katolickiej.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Drukuj

LO Zelechów Indeks

              Michał Król - uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej o „Diamentowy Indeks” Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zdobywając jednocześnie indeks na wszystkie kierunku studiów na tej uczelni.

Czytaj więcej: Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews