Przejdź do treści

Stypendyści powiatu garwolińskiego

Drukuj

DSC 0204

Osiągnięcia uczniów z powiatu garwolińskiego są doceniane na różnych szczeblach, powoduje to, że uczniowie wymagają od siebie jeszcze więcej, by pokazać, że każdego stać na to by osiągać cele i realizować marzenia. Powiat garwoliński na czele z Panem Starostą Markiem Chciałowskim również docenił uczniów z naszego powiatu, wręczenie dyplomów z przyznanym stypendium odbyło się 16.10.2018r. w Sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego.

Czytaj więcej: Stypendyści powiatu garwolińskiego

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018!

Drukuj

DSC 1115

Dzień Edukacji Narodowej- polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W naszym powiecie obchodzone 15 października 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, którego współorganizatorem był Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Czytaj więcej: Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018!

Powiat Garwoliński po raz kolejny otrzymał Certyfikat ,,Samorządowy Lider Edukacji” 2018.

Drukuj

DSC00140

Powiat Garwoliński również w tym roku znalazł się w elitarnym gronie laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw ,, Samorządowy Lider Edukacji” 2018, którzy dbają
o rozwój szkolnictwa na swoim terenie, inwestują w rozwój oświaty, wprowadzają innowacyjne metody w zakresie podnoszenia jakości oświaty oraz wspierają środowiska edukacyjne.

Czytaj więcej: Powiat Garwoliński po raz kolejny otrzymał Certyfikat ,,Samorządowy Lider Edukacji” 2018.

Podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej

Drukuj

DSC 0874

3 października 2018r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyło się uroczyste podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej, w której wzięli udział Pan Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu oraz nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursów.

Czytaj więcej: Podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej

Obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Drukuj

DSC02605

Dnia 27.09.2018r obchodziliśmy dzień powstania Polskiego Państwa Podziemnego- najsilniejszej tajnej struktury w okupowanej Europie. Podczas II wojny światowej Polacy nie poddali się, wręcz przeciwnie zjednoczyli się i razem stanęli do walki. Polska Walcząca oraz tworzący ją ludzie to nasze bohaterskie dziedzictwo. Garwolin uczcił 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego akademią w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego.

Czytaj więcej: Obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

„100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

Drukuj

IMGP0319

W poniedziałek 17 września 2018r. od godz. 8.00 do 15.30 na rynku w Żelechowie odbył się bieg sztafetowy pod hasłem „100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Wydarzenie to, organizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, miało na celu upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej: „100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu „Lisie Jamy”

Drukuj

DSC02293

14 września 2018 roku w miejscu kaźni, Lisich Jamach (nadleśnictwo Kotwica, wieś Miętne), gdzie w latach 1942-1944 dokonano mordów na ludności polskiej, żydowskiej, romskiej, a także na jeńcach radzieckich zorganizowano Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu.

Czytaj więcej: Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu „Lisie Jamy”

79. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Drukuj

nowe główne ppp

Starosta Powiatu Garwolińskiego serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Garwolińskiego na uroczyste obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego w dniu 27 września 2018 roku.

Czytaj więcej: 79. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Dożynki Powiatowe 2018 za nami

Drukuj

zdj d

Dożynki Powiatu Garwolińskiego obchodzone 9 września w Łaskarzewie przeszły już do historii. Delegacje wszystkich gmin Powiatu Garwolińskiego przybyły, by wspólnie dziękować za zebrane plony.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Łaskarzewie pod przewodnictwem ks. kanonika Edmunda Szarka. Okazałe wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba, dary garwolińskiej ziemi – to wszystko poświęcił ks. dziekan Edmund Szarek. W trakcie nabożeństwa wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne dary ziemi i prosiliśmy o błogosławieństwo dla rodzin, wiosek i miast powiatu garwolińskiego na kolejny rok.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatowe 2018 za nami

"Przedwiośnie" w Miętnem

Drukuj

PLAKAT główne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 7 września w piątek o godz. 16.00 do wspólnego Narodowego Czytania „Przedwiośnia” w miętnieńskim dworze.

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie”. Powieść Stefana Żeromskiego została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).

Czytaj więcej: "Przedwiośnie" w Miętnem

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews