Przejdź do treści

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa - Chemia

Drukuj

chemia na główne

W dniu 6.04.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie miała miejsce VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z Chemii, która odbywa się pod honorowym patronatem starosty Marka Chciałowskiego.

Czytaj więcej: VII Powiatowa Liga Przedmiotowa - Chemia

XIV Mityng Lekkoatletyczny już 25 kwietnia

Drukuj

Plakat mityng 2018 zajawka

Ogromne sportowe emocje, rywalizacja i walka o zwycięstwo – tego wszystkiego na pewno nie zabraknie podczas XIV już Mityngu Lekkoatletycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego. 25 kwietnia 2018 r. (środa) od godz. 11.00 na stadionie sportowym przy ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie młodzież będzie rywalizowała w kilkunastu kategoriach.

Czytaj więcej: XIV Mityng Lekkoatletyczny już 25 kwietnia

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z matematyki

Drukuj

DSC09866

W dniu 23 marca br. pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie kolejna już VII Powiatowej Liga Przedmiotowa z matematyki. Z grona 24 finalistów z 8 szkól średnich powiatu garwolińskiego wyłoniono zwycięzców w kategoriach liceum ogólnokształcące oraz technikum.

Czytaj więcej: VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z matematyki

„Zawodowcy na start” w ZSP nr 2 w Garwolinie

Drukuj

Zawodowcy na start

Od początku roku szkolnego 2017/2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie, podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego, regionalnego rynku pracy.

Czytaj więcej: „Zawodowcy na start” w ZSP nr 2 w Garwolinie

Czterech uczniów z ZSP nr 1 w Garwolinie z indeksami na Politechnikę Warszawską

Drukuj

ZSP1 Poligrafia

W roku szkolnym 2017/18 miała miejsce II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Wzięło w niej udział ponad 600 uczniów z całej Polski. 16 uczniów z ZSP nr 1 w Garwolinie zakwalifikowało się do finału konkursu, a czterech z nich zdobyło „indeks” na Politechnikę Warszawską.

Czytaj więcej: Czterech uczniów z ZSP nr 1 w Garwolinie z indeksami na Politechnikę Warszawską

Atrakcyjne praktyki uczniów Ekonomika

Drukuj

ZSP1 Rimini

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 CKU w Garwolinie w ramach programu Erasmus + brali udział w praktykach zawodowych we Włoszech i Hiszpanii. Uczyli się zawodu, doskonalili znajomość języka angielskiego, zwiedzali atrakcyjne miejsca, zdobywali doświadczenie potrzebne w życiu każdego młodego człowieka. W tym roku szkolnym europejskie praktyki zawodowe miały szczególnie atrakcyjny charakter, gdyż odbywały się w pięknych i ważnych dla kultury naszego globu miejscach- Rimini, Grenadzie i Walencji.

Czytaj więcej: Atrakcyjne praktyki uczniów Ekonomika

Zagraniczne staże uczniów z ZSP nr 2 w Garwolinie

Drukuj

Praktyki ZSP2

W dniach od 29 stycznia 2018 do 23 lutego 2018r. (4 tygodnie) odbywał się staż w Niemczech (Turyngia) dla uczniów klas gastronomicznych i budownictwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Czytaj więcej: Zagraniczne staże uczniów z ZSP nr 2 w Garwolinie

Józefinki w garwolińskim liceum

Drukuj

LO Jozefinki

Józefinki – tradycyjne święto I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie miało w tym roku wyjątkowo doniosły charakter. Tegoroczna uroczystość nawiązywała bowiem do dwóch wspaniałych jubileuszy przypadających w 2018 roku – do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy istnienia szkoły.  

Czytaj więcej: Józefinki w garwolińskim liceum

Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Drukuj

Liga niemiecki

Już po raz siódmy uczniowie szkół średnich Powiatu Garwolińskiego wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, zorganizowanego w dniu 22 marca 2018r. w ramach Ligi Powiatowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie pisali test w Zespole Szkół CKP i CKU w Miętnem, a przybyli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, w sumie 12 uczniów.

Czytaj więcej: Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Młodzi z Ekonomika w Hiszpanii

Drukuj

DSC 0176

W ramach projektu Erasmus+, grupa młodzieży z kierunku Technik Procesów Graficznych (15 uczniów), pod opieką nauczycieli: Iwony Jończyk, Katarzyny Ochnio i Konrada Piotrowskiego odbyła dwutygodniowe praktyki w Walencji.

Organizatorzy wyjazdu zagwarantowali uczestnikom zakwaterowanie w centrum miasta, kieszonkowe i mnóstwo atrakcji w postaci wycieczek po najciekawszych miejscach Walencji, jak również poza regionem. Uczniowie odwiedzili Cuenca - skalne miasteczko nad przepaścią między dwiema rzekami, gdzie znajdują się średniowieczne domy „zawieszone” przy krawędzi klifu orazCiudad Encantada z pięknym parkiem geologicznym.

Czytaj więcej: Młodzi z Ekonomika w Hiszpanii

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews