Przejdź do treści

79. Rocznica wybuchu II wojny światowej - pamiętamy!

Drukuj

główne

1 września na cmentarzu wojskowym w Garwolinie, w miejscu gdzie spoczywają żołnierze Wojska Polskiego, jeńcy Radzieccy oraz żołnierze Armii Radzieckiej polegli i zamordowani w walce z hitlerowskim najeźdźcą. O godzinie 9 spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci, poczty sztandarowe oraz delegacje ze szkół. Gospodarz wydarzenia Starosta Marek Chciałowski w sposób szczególny przywitał kombatantów, którzy jak powiedział są symbolem oraz iskierką patriotyzmu. Uczestnicy spotkali się by oddać hołd poległym. Modlitwę w intencji walczących na lądzie, morzu, powietrzu poprowadził prałat ks. Ryszard Andruszczak.

Czytaj więcej: 79. Rocznica wybuchu II wojny światowej - pamiętamy!

Uczczenie 74. rocznicy zabezpieczenia przepraw dla 1. Armii Wojska Polskiego

Drukuj

DSC02027 1

11 sierpnia 2018 r. na Osiedlu Turystyczno – Wypoczynkowym w Wildze (gm. Wilga) odbyła się uroczystość patriotyczno-wojskowa z okazji 74 rocznicy udziału saperów Wojska Polskiego w zabezpieczaniu inżynieryjnym walk na środkowej Wiśle.

Czytaj więcej: Uczczenie 74. rocznicy zabezpieczenia przepraw dla 1. Armii Wojska Polskiego

POWIAT PAMIĘTA!!!

Drukuj

3

- "Polacy! Od dawna oczekiwana godzina wybiła. Oddziały Armii Krajowej walczą z najeźdźcą niemieckim we wszystkich punktach Okręgu Stołecznego" - napisano w pierwszej powstańczej odezwie, rozklejonej wówczas na ulicach stolicy. Godzina "W" to kulminacyjny moment obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17. Dokładnie o tej porze 74 lata temu, powstańcy chwycili za broń.

Czytaj więcej: POWIAT PAMIĘTA!!!

Prace nad projektem Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego na 2019 rok!

Drukuj

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

Czytaj więcej: Prace nad projektem Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego na 2019 rok!

W Miętnem kolarskie zmagania w parach

Drukuj

zdjęcie

W niedzielę 8 lipca w Miętnem odbędzie się Wyścig Kolarski Par Mieszanych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Pasjonatów sportów rowerowych zaprasza do udziału Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Start o godz. 11.00 przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Czytaj więcej: W Miętnem kolarskie zmagania w parach

Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

Drukuj

główne

Gdańsk to piękne miasto, które niejednokrotnie kojarzy nam się z przejawami postaw patriotycznych. To miejsce w historii Polski dość szczególne, ponieważ to tu hasła wolności i niepodległości brzmiały nader wyraźnie. Od 14 czerwca 2018 roku dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oraz dla jednej z uczennic – Magdaleny Szeląg, Gdańsk będzie synonimem sukcesu. W tym dniu bowiem w gmachu dawnej Stoczni Gdańskiej, a obecnie Europejskim Centrum Solidarności, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – „Polska w kolorze biało-czerwonym”. Organizatorem konkursu była gmina Trąbki Wielkie, zaś patronat nad nim objął Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. Celem konkursu było promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci oraz młodzieży wizerunku Polski, zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku.

Czytaj więcej: Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im....

Witajcie wakacje!

Drukuj

zdjęcie

22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w szkołach powiatowych. Uroczystości w powiatowych jednostkach oświatowych zgromadziły 3320 uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcje szkół oraz przedstawicieli Powiatu Garwolińskiego ze Starostą Markiem Chciałowskim na czele, który osobiście uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powiat reprezentowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie Wicestarosta Powiatu Urszula Zadrożna, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, w Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna.

Czytaj więcej: Witajcie wakacje!

Lato z Poezją w Miętnem

Drukuj

Plakat lato z poezją zdjęcie główne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji serdecznie zaprasza na progu sezonu wakacyjnego 29 czerwca do Miętnego na spotkanie plenerowe w cyklu „Dworek Poezji”. W programie twórczość lokalnych artystów i gości spoza powiatu, melodie gitarowe i wspólna integracja w sielsko-poetyckim towarzystwie. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Lato z Poezją w Miętnem

Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

Drukuj

zdjęcie na główną laureaci

W dniu 20 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Garwoliński, którzy w roku szkolnym 2017/2018, osiągnęli znaczące miejsca i tytuły w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i olimpiadach.

Czytaj więcej: Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

Drukuj

zdjęcie na główną gni miasta2018

Obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego rozpoczęły się w sobotę 16 czerwca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uroczystą akademią okolicznościową. Po przemówieniach Burmistrza Miasta Tadeusza Mikulskiego i Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego odbyła się gala wręczenia statuetek Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego oraz wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolin dla osób i instytucji. Burmistrz przekazał również klucze do bram miasta studentom Społecznej Akademii Nauk.

Czytaj więcej: Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews