Przejdź do treści

„O tym nie można zapomnieć…”

Drukuj

PPP 2017 copy

27 września 2017 roku na terenie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem uczciliśmy 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W tym dniu odsłonięto także tablicę poświęconą pamięci Nauczycieli i Organizatorów Tajnego Nauczania na ziemi garwolińskiej w latach 1939 – 1944.

Czytaj więcej: „O tym nie można zapomnieć…”

„O tym nie można zapomnieć…” – 78. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Drukuj

PPP 2017

     Już w środę – 27 września 2017 r. obchodzić będziemy 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tajne struktury Państwa Polskiego, które w czasie II wojny światowej podlegały Rządowi RP na uchodźctwie były fenomenem na skale światową. Ruch oporu w okupowanej Polsce obejmował prawie wszystkie dziedziny życia. Drugiego takiego państwa nie było w Europie.

Czytaj więcej: „O tym nie można zapomnieć…” – 78. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta

Drukuj

Plakat Memorial 2017

Już w najbliższą niedzielę, 24 września odbędzie się IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej: IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta

Konsultacje w sprawie programu współpracy

Drukuj

Zarząd Powiatu Garwolińskiego zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu garwolińskiego i inne podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Garwolińskiego w sprawie przyjęcia

„PROGRAMU WSPÓŁPRACY POWIATU GARWOLIŃSKIEGO Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 3 UST. 3 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 ROKU O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE NA ROK 2018”

Czytaj więcej: Konsultacje w sprawie programu współpracy

Oświata w powiecie garwolińskim – statystyki, wyzwania, plany

Drukuj

Oświata

Sierpień to czas wakacji i odpoczynku dla młodzieży szkolnej, która nabiera sił na nadchodzący rok szkolny. W tym samym czasie dyrekcja i grono pedagogiczne powiatowych szkół już przygotowuje się do pracy. W tym bowiem czasie ostatecznie kształtuje się proces rekrutacji, na który z niecierpliwością czekali. Jak przebiegała rekrutacja do szkół powiatowych w tym roku? Starosta Garwoliński Marek Chciałowski z nieukrywanym zadowoleniem stwierdza, że nabór był na bardzo dobrym poziomie.

Czytaj więcej: Oświata w powiecie garwolińskim – statystyki, wyzwania, plany

Selmar Polska z Pucharem Starosty

Drukuj

Turniej Puchar Zelechow

     V Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego za nami. Niedzielne rozgrywki (3 września 2017 r.) w Żelechowie dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Sześć drużyn rywalizowało o tytuł najlepszej w powiecie. Zwyciężyła drużyna Selmar Polska z Gończyc.

Czytaj więcej: Selmar Polska z Pucharem Starosty

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Drukuj

Nowy Rok 2017

4 września 2017 roku oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Każdego roku powiatowa inauguracja odbywa się w innej szkole. Ten rok szkolny przywitaliśmy razem z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego w Garwolinie. W szkole, która w 2018 roku obchodzić będzie jubileusz 100-lecia istnienia, w poniedziałek obecny był Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie Jerzy Duchna.

Czytaj więcej: Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Pierwszy dzwonek 2017/2018

Drukuj

dzieci

Życzenia z okazji inauguracji roku szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej: Pierwszy dzwonek 2017/2018

Nauczyciele uzyskali awanse

Drukuj

Nominacje 207

28 sierpnia 2017r. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie Jerzy Duchna uroczyście przekazali sześciu nauczycielom ze szkół, których organem prowadzącym jest powiat garwoliński, akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.

Czytaj więcej: Nauczyciele uzyskali awanse

Bataliony Chłopskie w Powiecie Garwolińskim – zaproszenie

Drukuj

Plakat Ksiązka

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące publikację „Bataliony Chłopskie w Powiecie Garwolińskim w latach 1940-1944”.

Czytaj więcej: Bataliony Chłopskie w Powiecie Garwolińskim – zaproszenie

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews