Przejdź do treści

Zdrowie w piosence

Drukuj

DSC00602

W środę 9 maja b.r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już po raz XXVII odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Garwolinie. Oficjalnego otwarcia dokonali Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, który sprawował patronat honorowy nad festiwalem. Pani Dorota powiedziała, ze wszyscy słuchający dzisiejszych występów przekonają się jak wiele pomysłów na zdrowie płynie właśnie z piosenki.

Czytaj więcej: Zdrowie w piosence

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Drukuj

DSC00519

Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się 8 maja 2018 roku w czytelni Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Uroczystość poprowadziła Dyrektor tej placówki Iwona Poreda.W uroczystości wzięli udział: Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Wicestarosta Urszula Zadrożna, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski, Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Marek Jonczak, Sekretarz Miasta Garwolina Cezary Tudek, Kierownik Wydziału Oświatowo- Społecznego Urzędu Miasta Jadwiga Mańkowska, Dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie Urszula Brych, pracownicy urzędu miasta oraz bibliotekarki z powiatu garwolińskiego.

Czytaj więcej: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami

Drukuj

1065 copy

 Święto Narodowe jakim jest 3 Maja to jedno z większych uroczystość Państwowych w roku. W dniu wczorajszym świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powiatowo-miejskie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, sprawowaną w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Małek oraz prepozyt kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak. Muzyczną, podniosłą oprawę zapewniła orkiestra dęta OSP Garwolin, zaś uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oprawę liturgiczną. Po mszy wszyscy zebrani przemaszerowali w uroczystym orszaku na czele z orkiestrą oraz z pocztami sztandarowymi na teren ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor ZSP nr 2 Ewa Flaga. Głos zabrał Starosta Powiatu Marek Chciałowski, który w swojej przemowie zaznaczył, że „obchodzone święto Narodowe jest swoistym spoiwem, które cementuje naród, przypomina karty historii, podkreśla tożsamość, wspólna walkę i dążenia do budowy silnej Ojczyzny”. Przypomniał również jak wielkie znaczenie miało ustanowienie Konstytucji z 1791 roku „Stojąc dziś przed pomnikiem „Twórców i obrońców Konstytucji 3 Maja” czujemy dumę z dokonań naszych przodków, światłych obywateli, dla których dobro publiczne znaczyło dużo więcej niż prywata, pieniądze i zaszczyty” – powiedział Starosta. Na zakończenie włodarz podziękował mieszkańcom, lokalnym samorządom, bowiem to dzięki wspólnej twórczej i zgodnej pracy, Polska, nasz powiat pięknie się rozwija każdego dnia.

Czytaj więcej: Powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami

Święto szkół - uroczyste wręczenie świadectw abiturientom

Drukuj

Zakonczenie ZSP1

27 kwietnia we wszystkich szkołach średnich odbyły się uroczystości wręczenia świadectw ukończenia liceum czy technikum. W naszym powiecie takie świadectwa otrzymało prawie 1000 abiturientów, którzy za kilka dni zasiądą do egzaminu maturalnego.

Czytaj więcej: Święto szkół - uroczyste wręczenie świadectw abiturientom

Sportowe emocje już 1 maja w Żelechowie

Drukuj

Turniej 1maja zap

Sportowe emocje, rywalizacja i mnóstwo dobrej zabawy – to wszystko będzie zagwarantowane podczas tradycyjnego turnieju piłki nożnej, który rozgrywany będzie 1 maja 2018r. na kompleksie boisk „Orlik” w Żelechowie.

Czytaj więcej: Sportowe emocje już 1 maja w Żelechowie

Wielki dzień w żelechowskiej Pracowni Zajęć Praktycznych

Drukuj

Otwarcie warszatów zelechow

W piątek, 20 kwietnia po trwającym od lipca 2017r. oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną Pracownię Zajęć Praktycznych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie. Udało się kompleksowo odnowić budynek z którego każdego dnia korzysta ponad 200 uczniów podczas zajęć praktycznych.

Czytaj więcej: Wielki dzień w żelechowskiej Pracowni Zajęć Praktycznych

Prawie 4 mln zł na kształcenie zawodowe!

Drukuj

Powiat dotacja szkoly

Cztery szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu otrzymają dofinansowanie o łącznej kwocie prawie 4 mln zł. 522 stażystów skorzysta ze staży i praktyk zagranicznych, szkoleń zawodowych czy doradztwa edukacyjno-zawodowego. We wtorek, 17 kwietnia 2018 r. w Warszawie podpisano umowę na realizację projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

Czytaj więcej: Prawie 4 mln zł na kształcenie zawodowe!

35 sportowców nagrodzonych stypendiami!

Drukuj

DSC00276

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się uroczyste spotkanie ze sportowcami, którzy w tym roku otrzymali stypendia sportowe. 35 zawodników i zawodniczek otrzymało z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego listy gratulacyjne oraz uchwały o przyznaniu stypendium.

Czytaj więcej: 35 sportowców nagrodzonych stypendiami!

Szachiści walczyli o puchar Starosty

Drukuj

Szachy 2018

Jedna z najbardziej popularnych gier planszowych na świecie – strategiczna gra wywiadowcza – szachy - królowały podczas piątkowej rywalizacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Czytaj więcej: Szachiści walczyli o puchar Starosty

Uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie na podium w diecezjalnym konkursie historycznym

Drukuj

cae0d057080113bafbbe1c45101defff

Natalia Ciołek z żelechowskiego Liceum została laureatem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. W odbywającym się we czwartek, 12 kwietnia etapie diecezjalnym konkursu w Siedlcach licealistka zajęła III miejsce.

Czytaj więcej: Uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie na podium w...

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews