Przejdź do treści

Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /usr/local/apache/www/htdocs/garwolin-starostwo.pl/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://garwolin-starostwo.plimages/art_zalaczniki/2018/bieg_przelajowy/plakat-bieg_na_główną_obrobiony.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /usr/local/apache/www/htdocs/garwolin-starostwo.pl/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

I Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej

Drukuj

plakat-bieg na główną obrobiony

Fundacja PODAJ DOBRO zaprasza wychowanków od 16. roku życia, pełnoletnich oraz z rodzin zastępczych  na I Ogólnopolski Bieg Przełajowy ”MAM w SOBIE SIŁĘ” na dystansie ok. 6 km.

Impreza ta jest organizowana po raz pierwszy w roku, w którym przypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski. Z tej to okazji organizowany jest PIKNIK PATRIOTYCZNY. Zapraszamy do ośrodka Ruchu Focolari, Trzcianka 82, gm. Wilga.

Czytaj więcej: I Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu

Drukuj

 

 

Telefon kontaktowy  25 684 27 00

 

Weronika Teperek - Duchna                                        - 25 684 27 01

Maszkiewicz Justyna                                                  - 25 684 27 21

Jarzyna Jarosław                                                        - 25 684 27 22

Cichecka Justyna                                                       - 25 684 27 23

Potocka Alicja                                                            - 25 684 27 16

Wielgosz Magdalena                                                  - 25 684 27 17

Magdziak-Wiśniewska Aleksandra                            - 25 684 27 18 

 

Najlepsi z wiedzy o samorządzie terytorialnym i historii Powiatu Garwolińskiego

Drukuj

DSC00900

W dniu 25 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się finał konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego. Konkurs odbył się w ramach VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej, a patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski.

Czytaj więcej: Najlepsi z wiedzy o samorządzie terytorialnym i historii Powiatu Garwolińskiego

Wspaniałe wiersze naszych lokalnych twórców! - najnowsza publikacja wydana przez Starostwo

Drukuj

32783361 1779519322106079 1602066008778997760 n

W dniu 19 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się spotkanie autorów z terenu powiatu garwolińskiego, których wiersze zebrano w tomik poezji pt. „Słowem i obrazem”. Wydawcą publikacji jest Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Jest to praca kilkunastu poetów pod kierownictwem pani Bożeny Węgrzynek i Andrzeja Szałasa.

Czytaj więcej: Wspaniałe wiersze naszych lokalnych twórców! - najnowsza publikacja wydana przez Starostwo

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

Drukuj

DSC00869

16 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się eliminacje VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej z Historii. Tegoroczny konkurs tematycznie nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ze zwróceniem uwagi na życie i działalność postaci - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Hallera, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Choć reprezentowali oni różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami - to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI.

Czytaj więcej: VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z języka polskiego za nami

Drukuj

a DSC 0465

3 maja podczas uroczystości w Miętnem oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu z języka polskiego oraz nagrodzono jego laureatów. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski.

Czytaj więcej: VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z języka polskiego za nami

Zdrowie w piosence

Drukuj

DSC00602

W środę 9 maja b.r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już po raz XXVII odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Garwolinie. Oficjalnego otwarcia dokonali Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, który sprawował patronat honorowy nad festiwalem. Pani Dorota powiedziała, ze wszyscy słuchający dzisiejszych występów przekonają się jak wiele pomysłów na zdrowie płynie właśnie z piosenki.

Czytaj więcej: Zdrowie w piosence

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Drukuj

DSC00519

Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się 8 maja 2018 roku w czytelni Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Uroczystość poprowadziła Dyrektor tej placówki Iwona Poreda.W uroczystości wzięli udział: Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Wicestarosta Urszula Zadrożna, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski, Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Marek Jonczak, Sekretarz Miasta Garwolina Cezary Tudek, Kierownik Wydziału Oświatowo- Społecznego Urzędu Miasta Jadwiga Mańkowska, Dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie Urszula Brych, pracownicy urzędu miasta oraz bibliotekarki z powiatu garwolińskiego.

Czytaj więcej: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami

Drukuj

1065 copy

 Święto Narodowe jakim jest 3 Maja to jedno z większych uroczystość Państwowych w roku. W dniu wczorajszym świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powiatowo-miejskie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, sprawowaną w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Małek oraz prepozyt kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak. Muzyczną, podniosłą oprawę zapewniła orkiestra dęta OSP Garwolin, zaś uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oprawę liturgiczną. Po mszy wszyscy zebrani przemaszerowali w uroczystym orszaku na czele z orkiestrą oraz z pocztami sztandarowymi na teren ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor ZSP nr 2 Ewa Flaga. Głos zabrał Starosta Powiatu Marek Chciałowski, który w swojej przemowie zaznaczył, że „obchodzone święto Narodowe jest swoistym spoiwem, które cementuje naród, przypomina karty historii, podkreśla tożsamość, wspólna walkę i dążenia do budowy silnej Ojczyzny”. Przypomniał również jak wielkie znaczenie miało ustanowienie Konstytucji z 1791 roku „Stojąc dziś przed pomnikiem „Twórców i obrońców Konstytucji 3 Maja” czujemy dumę z dokonań naszych przodków, światłych obywateli, dla których dobro publiczne znaczyło dużo więcej niż prywata, pieniądze i zaszczyty” – powiedział Starosta. Na zakończenie włodarz podziękował mieszkańcom, lokalnym samorządom, bowiem to dzięki wspólnej twórczej i zgodnej pracy, Polska, nasz powiat pięknie się rozwija każdego dnia.

Czytaj więcej: Powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami

Święto szkół - uroczyste wręczenie świadectw abiturientom

Drukuj

Zakonczenie ZSP1

27 kwietnia we wszystkich szkołach średnich odbyły się uroczystości wręczenia świadectw ukończenia liceum czy technikum. W naszym powiecie takie świadectwa otrzymało prawie 1000 abiturientów, którzy za kilka dni zasiądą do egzaminu maturalnego.

Czytaj więcej: Święto szkół - uroczyste wręczenie świadectw abiturientom

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews