Przejdź do treści

Gawęda o Piłsudskim w garwolińskim Liceum

Drukuj

Plakat Rola Pilsudski

     Starosta Powiatu Garwolińskiego serdecznie zaprasza na inaugurację powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej: Gawęda o Piłsudskim w garwolińskim Liceum

Wyróżniono najlepszych

Drukuj

Stypendia Starosty 2017

3 listopada 2017 r. sala konferencyjna Urzędu Gminy Garwolin, gdzie swoją siedzibę ma Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie po raz kolejny gościła najwybitniejszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Garwoliński.

Czytaj więcej: Wyróżniono najlepszych

Stanisław Buszta z tytułem „Pasjonat Sportowej Polski”

Drukuj

Buszta Pasjonat Sport

25 października 2017 r. po raz 18. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie Czempionów Sportowej Polski. Podczas oficjalnej Gali prestiżowe wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” odebrał Stanisław Buszta – mieszkaniec Garwolina, instruktor, trener, nauczyciel wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Stanisław Buszta z tytułem „Pasjonat Sportowej Polski”

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe nagrody

Drukuj

Nagrody DEN 2017

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto tych, którzy każdego dnia poświęcają siebie dla innych. Nauczyciel bowiem to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi zachęcić innych do myślenia, działania czy poznawania. Tradycyjnie już powiatowe Święto Edukacji Narodowej staje się okazją do wręczenia nagród i wyróżnień Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Wyjątkowy dzień, wyjątkowe nagrody

Powiatowe Święto Nauczycieli

Drukuj

DEN 2017

Są takie święta, które są niepowtarzalne - święta można powiedzieć ponad zawodowe - tym świętem jest Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: Powiatowe Święto Nauczycieli

Młodzież z Rosji z wizytą w Garwolinie

Drukuj

Wymiana 2017

Dwunastu młodych Rosjan z Liceum Dzierżawińskiego wraz z trzema opiekunami z Petrozawodska przyjechało do Garwolina, by w ramach wymiany młodzieży polsko-rosyjskiej bliżej poznać nasz kraj, nasze tradycje, kulturę, a także nasze życie codzienne.

Czytaj więcej: Młodzież z Rosji z wizytą w Garwolinie

„O tym nie można zapomnieć…”

Drukuj

PPP 2017 copy

27 września 2017 roku na terenie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem uczciliśmy 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W tym dniu odsłonięto także tablicę poświęconą pamięci Nauczycieli i Organizatorów Tajnego Nauczania na ziemi garwolińskiej w latach 1939 – 1944.

Czytaj więcej: „O tym nie można zapomnieć…”

„O tym nie można zapomnieć…” – 78. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Drukuj

PPP 2017

     Już w środę – 27 września 2017 r. obchodzić będziemy 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tajne struktury Państwa Polskiego, które w czasie II wojny światowej podlegały Rządowi RP na uchodźctwie były fenomenem na skale światową. Ruch oporu w okupowanej Polsce obejmował prawie wszystkie dziedziny życia. Drugiego takiego państwa nie było w Europie.

Czytaj więcej: „O tym nie można zapomnieć…” – 78. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta

Drukuj

Plakat Memorial 2017

Już w najbliższą niedzielę, 24 września odbędzie się IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej: IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews