Przejdź do treści

Prawie 4 mln zł na kształcenie zawodowe!

Drukuj

Powiat dotacja szkoly

Cztery szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu otrzymają dofinansowanie o łącznej kwocie prawie 4 mln zł. 522 stażystów skorzysta ze staży i praktyk zagranicznych, szkoleń zawodowych czy doradztwa edukacyjno-zawodowego. We wtorek, 17 kwietnia 2018 r. w Warszawie podpisano umowę na realizację projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

Czytaj więcej: Prawie 4 mln zł na kształcenie zawodowe!

35 sportowców nagrodzonych stypendiami!

Drukuj

DSC00276

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się uroczyste spotkanie ze sportowcami, którzy w tym roku otrzymali stypendia sportowe. 35 zawodników i zawodniczek otrzymało z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego listy gratulacyjne oraz uchwały o przyznaniu stypendium.

Czytaj więcej: 35 sportowców nagrodzonych stypendiami!

Szachiści walczyli o puchar Starosty

Drukuj

Szachy 2018

Jedna z najbardziej popularnych gier planszowych na świecie – strategiczna gra wywiadowcza – szachy - królowały podczas piątkowej rywalizacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Czytaj więcej: Szachiści walczyli o puchar Starosty

Uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie na podium w diecezjalnym konkursie historycznym

Drukuj

cae0d057080113bafbbe1c45101defff

Natalia Ciołek z żelechowskiego Liceum została laureatem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. W odbywającym się we czwartek, 12 kwietnia etapie diecezjalnym konkursu w Siedlcach licealistka zajęła III miejsce.

Czytaj więcej: Uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie na podium w...

Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Drukuj

Sukcesy ZSP Zelechow

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie z wielkim sukcesem startują w kolejnych olimpiadach i konkursach na krajowym szczeblu. Z wielką radością informujemy o kolejnych zwycięstwach żelechowskich uczniów – tym razem podczas finału Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz centralnego finału Olimpiady Teologii Katolickiej.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Drukuj

LO Zelechów Indeks

              Michał Król - uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej o „Diamentowy Indeks” Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zdobywając jednocześnie indeks na wszystkie kierunku studiów na tej uczelni.

Czytaj więcej: Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa - Chemia

Drukuj

chemia na główne

W dniu 6.04.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie miała miejsce VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z Chemii, która odbywa się pod honorowym patronatem starosty Marka Chciałowskiego.

Czytaj więcej: VII Powiatowa Liga Przedmiotowa - Chemia

XIV Mityng Lekkoatletyczny już 25 kwietnia

Drukuj

Plakat mityng 2018 zajawka

Ogromne sportowe emocje, rywalizacja i walka o zwycięstwo – tego wszystkiego na pewno nie zabraknie podczas XIV już Mityngu Lekkoatletycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego. 25 kwietnia 2018 r. (środa) od godz. 11.00 na stadionie sportowym przy ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie młodzież będzie rywalizowała w kilkunastu kategoriach.

Czytaj więcej: XIV Mityng Lekkoatletyczny już 25 kwietnia

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z matematyki

Drukuj

DSC09866

W dniu 23 marca br. pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie kolejna już VII Powiatowej Liga Przedmiotowa z matematyki. Z grona 24 finalistów z 8 szkól średnich powiatu garwolińskiego wyłoniono zwycięzców w kategoriach liceum ogólnokształcące oraz technikum.

Czytaj więcej: VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z matematyki

„Zawodowcy na start” w ZSP nr 2 w Garwolinie

Drukuj

Zawodowcy na start

Od początku roku szkolnego 2017/2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie, podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego, regionalnego rynku pracy.

Czytaj więcej: „Zawodowcy na start” w ZSP nr 2 w Garwolinie

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews