Przejdź do treści

Czterech uczniów z ZSP nr 1 w Garwolinie z indeksami na Politechnikę Warszawską

Drukuj

ZSP1 Poligrafia

W roku szkolnym 2017/18 miała miejsce II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Wzięło w niej udział ponad 600 uczniów z całej Polski. 16 uczniów z ZSP nr 1 w Garwolinie zakwalifikowało się do finału konkursu, a czterech z nich zdobyło „indeks” na Politechnikę Warszawską.

Czytaj więcej: Czterech uczniów z ZSP nr 1 w Garwolinie z indeksami na Politechnikę Warszawską

Atrakcyjne praktyki uczniów Ekonomika

Drukuj

ZSP1 Rimini

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 CKU w Garwolinie w ramach programu Erasmus + brali udział w praktykach zawodowych we Włoszech i Hiszpanii. Uczyli się zawodu, doskonalili znajomość języka angielskiego, zwiedzali atrakcyjne miejsca, zdobywali doświadczenie potrzebne w życiu każdego młodego człowieka. W tym roku szkolnym europejskie praktyki zawodowe miały szczególnie atrakcyjny charakter, gdyż odbywały się w pięknych i ważnych dla kultury naszego globu miejscach- Rimini, Grenadzie i Walencji.

Czytaj więcej: Atrakcyjne praktyki uczniów Ekonomika

Zagraniczne staże uczniów z ZSP nr 2 w Garwolinie

Drukuj

Praktyki ZSP2

W dniach od 29 stycznia 2018 do 23 lutego 2018r. (4 tygodnie) odbywał się staż w Niemczech (Turyngia) dla uczniów klas gastronomicznych i budownictwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Czytaj więcej: Zagraniczne staże uczniów z ZSP nr 2 w Garwolinie

Józefinki w garwolińskim liceum

Drukuj

LO Jozefinki

Józefinki – tradycyjne święto I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie miało w tym roku wyjątkowo doniosły charakter. Tegoroczna uroczystość nawiązywała bowiem do dwóch wspaniałych jubileuszy przypadających w 2018 roku – do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy istnienia szkoły.  

Czytaj więcej: Józefinki w garwolińskim liceum

Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Drukuj

Liga niemiecki

Już po raz siódmy uczniowie szkół średnich Powiatu Garwolińskiego wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, zorganizowanego w dniu 22 marca 2018r. w ramach Ligi Powiatowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie pisali test w Zespole Szkół CKP i CKU w Miętnem, a przybyli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, w sumie 12 uczniów.

Czytaj więcej: Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Młodzi z Ekonomika w Hiszpanii

Drukuj

DSC 0176

W ramach projektu Erasmus+, grupa młodzieży z kierunku Technik Procesów Graficznych (15 uczniów), pod opieką nauczycieli: Iwony Jończyk, Katarzyny Ochnio i Konrada Piotrowskiego odbyła dwutygodniowe praktyki w Walencji.

Organizatorzy wyjazdu zagwarantowali uczestnikom zakwaterowanie w centrum miasta, kieszonkowe i mnóstwo atrakcji w postaci wycieczek po najciekawszych miejscach Walencji, jak również poza regionem. Uczniowie odwiedzili Cuenca - skalne miasteczko nad przepaścią między dwiema rzekami, gdzie znajdują się średniowieczne domy „zawieszone” przy krawędzi klifu orazCiudad Encantada z pięknym parkiem geologicznym.

Czytaj więcej: Młodzi z Ekonomika w Hiszpanii

By nie zatracić tożsamości – o udziale ludowców na drodze do niepodległości

Drukuj

Sesja Ludowcy

Ogromną dawkę historycznych ciekawostek dostarczyli w sobotnie przedpołudnie czterej prelegenci, którzy opowiadali o tym, w jaki sposób ludowcy na terenie Powiatu Garwolińskiego włączali się w działania na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: By nie zatracić tożsamości – o udziale ludowców na drodze do niepodległości

"Kobieta w odcieniu patriotyzmu"

Drukuj

DSC 0370

W dniu 14 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mody Fryzjerskiej pt. ,,Kobieta w odcieniu patriotyzmu ” .

Czytaj więcej: "Kobieta w odcieniu patriotyzmu"

Spotkanie z wyjątkową artystką

Drukuj

Spotkanie malarka

W środę, 14 marca 2018 r. na Sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie miało miejsce niezwykłe spotkanie. Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance przybyła do Garwolina Pani Agnieszka Sapińska – malarka, artystka, która całe swoje serce, duszę i ciało wkłada w to, by przekazać swój własny świat, swoje uczucia i wrażenia. Spotkanie wpisało się w kanon uroczystości związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W jego trakcie oficjalnie rozstrzygnięto dwa konkursy malarskie o tematyce patriotycznej: „Ja i mój wymarzony świat” oraz „Polska, moja ojczyzna”.

Czytaj więcej: Spotkanie z wyjątkową artystką

"Jagódki" z wizytą w Starostwie Powiatowym

Drukuj

DSC 0040

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słusznie stwierdził Janusz Korczak. W tych kilku krótkich pięknych słowach można podsumować wizytę przedszkolaków w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. Swoją wizytą maluchy wniosły mnóstwo radości z zaciekawieniem przyglądając się  i słuchając tego co ma dla nich do powiedzenia Starosta Powiatu Marek Chciałowski.

Na spotkanie ze Starostą przybyła grupa 5 i 6 latków pod nazwą  „Jagódki” z nauczycielem Panią Dorotą Głowala i osobą wspierającą Panią Mileną Domańską z Publicznego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Garwolinie.

Czytaj więcej: "Jagódki" z wizytą w Starostwie Powiatowym

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews