Przejdź do treści

Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Drukuj

Liga niemiecki

Już po raz siódmy uczniowie szkół średnich Powiatu Garwolińskiego wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, zorganizowanego w dniu 22 marca 2018r. w ramach Ligi Powiatowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie pisali test w Zespole Szkół CKP i CKU w Miętnem, a przybyli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, w sumie 12 uczniów.

Czytaj więcej: Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Młodzi z Ekonomika w Hiszpanii

Drukuj

DSC 0176

W ramach projektu Erasmus+, grupa młodzieży z kierunku Technik Procesów Graficznych (15 uczniów), pod opieką nauczycieli: Iwony Jończyk, Katarzyny Ochnio i Konrada Piotrowskiego odbyła dwutygodniowe praktyki w Walencji.

Organizatorzy wyjazdu zagwarantowali uczestnikom zakwaterowanie w centrum miasta, kieszonkowe i mnóstwo atrakcji w postaci wycieczek po najciekawszych miejscach Walencji, jak również poza regionem. Uczniowie odwiedzili Cuenca - skalne miasteczko nad przepaścią między dwiema rzekami, gdzie znajdują się średniowieczne domy „zawieszone” przy krawędzi klifu orazCiudad Encantada z pięknym parkiem geologicznym.

Czytaj więcej: Młodzi z Ekonomika w Hiszpanii

By nie zatracić tożsamości – o udziale ludowców na drodze do niepodległości

Drukuj

Sesja Ludowcy

Ogromną dawkę historycznych ciekawostek dostarczyli w sobotnie przedpołudnie czterej prelegenci, którzy opowiadali o tym, w jaki sposób ludowcy na terenie Powiatu Garwolińskiego włączali się w działania na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: By nie zatracić tożsamości – o udziale ludowców na drodze do niepodległości

"Kobieta w odcieniu patriotyzmu"

Drukuj

DSC 0370

W dniu 14 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mody Fryzjerskiej pt. ,,Kobieta w odcieniu patriotyzmu ” .

Czytaj więcej: "Kobieta w odcieniu patriotyzmu"

Spotkanie z wyjątkową artystką

Drukuj

Spotkanie malarka

W środę, 14 marca 2018 r. na Sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie miało miejsce niezwykłe spotkanie. Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance przybyła do Garwolina Pani Agnieszka Sapińska – malarka, artystka, która całe swoje serce, duszę i ciało wkłada w to, by przekazać swój własny świat, swoje uczucia i wrażenia. Spotkanie wpisało się w kanon uroczystości związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W jego trakcie oficjalnie rozstrzygnięto dwa konkursy malarskie o tematyce patriotycznej: „Ja i mój wymarzony świat” oraz „Polska, moja ojczyzna”.

Czytaj więcej: Spotkanie z wyjątkową artystką

"Jagódki" z wizytą w Starostwie Powiatowym

Drukuj

DSC 0040

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słusznie stwierdził Janusz Korczak. W tych kilku krótkich pięknych słowach można podsumować wizytę przedszkolaków w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. Swoją wizytą maluchy wniosły mnóstwo radości z zaciekawieniem przyglądając się  i słuchając tego co ma dla nich do powiedzenia Starosta Powiatu Marek Chciałowski.

Na spotkanie ze Starostą przybyła grupa 5 i 6 latków pod nazwą  „Jagódki” z nauczycielem Panią Dorotą Głowala i osobą wspierającą Panią Mileną Domańską z Publicznego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Garwolinie.

Czytaj więcej: "Jagódki" z wizytą w Starostwie Powiatowym

Nauczyciele z Żelechowa doszkalali się na Malcie

Drukuj

LO Zelechow Malta

W okresie od 15 listopada 2016 r. do 14 marca 2018 r. Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela realizowało projekt „Mobilność drogą do sukcesu” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej: Nauczyciele z Żelechowa doszkalali się na Malcie

Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Drukuj

31

1 marca w Sali widowiskowej CSiK w Garwolinie odbył się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Jest to święto upamiętniające najwierniejszych z wiernych, którzy nie zważając na okoliczności zapłacili za wolną Polskę najwyższą cenę.

Czytaj więcej: Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kolejny turniej samorządowców za nami

Drukuj

Turniej-glowne

3 marca 2018 r hala sportowa w Górznie gościła wspaniałych piłkarzy, w których wcielili się samorządowcy z Powiatu Garwolińskiego. Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem sportowych emocji i zaciętej rywalizacji, do której stanęło 9 drużyn reprezentujących miasta i gminy naszego powiatu.

Czytaj więcej: Kolejny turniej samorządowców za nami

Powiatowa Liga Przedmiotowa – Język rosyjski

Drukuj

Liga jezyk rosyjski

2 marca 2018 r. w ramach VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej odbył się konkurs z języka rosyjskiego. Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu - siedem szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Czytaj więcej: Powiatowa Liga Przedmiotowa – Język rosyjski

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews