Przejdź do treści

Dzień dziecka w królestwie harfy

Drukuj

Harfa dzien dziecka 2017

 

1 czerwca w miętnieńskim dworze uczczono Dzień Dziecka w niesztampowy sposób. Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie zaprosiły wszystkie dzieci wraz z rodzicami z powiatu garwolińskiego na muzyczne spotkanie z najstarszym istniejącym dziś na świecie instrumentem – harfą.

 

Czytaj więcej: Dzień dziecka w królestwie harfy

Magnetyzm serc w miętnieńskim dworku

Drukuj

PLAKAT MAGNETYZM SERC

 

Aleksander Fredro nieodmiennie czaruje kolejne pokolenia i udowadnia, że trafia do odbiorcy. Nauczyciel języka polskiego Jerzy Rusak przygotował ze swoimi uczniami uwspółcześnioną wersję znanej komedii „Śluby panieńskie”. W niedzielny, czerwcowy wieczór na „Dworskiej Scenie Teatralnej“ zaprezentują oni sztukę pt. „Magnetyzm serc”.

 

Czytaj więcej: Magnetyzm serc w miętnieńskim dworku

Akordeon królował w Miętnem

Drukuj

Akordeon 2017

W minioną środę, 24 maja 2017 r. w miętnieńskim dworze zagrali „Radomscy Mistrzowie Akordeonu“, muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Czytaj więcej: Akordeon królował w Miętnem

Leśmian dla poetów i muzyków

Drukuj

Lesmian plakat

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do udziału w Powiatowym Przeglądzie Artystycznym 2017 inspirowanym twórczością i biografią czołowego przedstawiciela poezji polskiej Bolesława Leśmiana. W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. Przegląd dedykowany jest zarówno odtwórcom jak i twórcom z powiatu garwolińskiego. W przeglądzie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu garwolińskiego bez ograniczeń wiekowych.

 

Czytaj więcej: Leśmian dla poetów i muzyków

Harfa na Dzień Dziecka

Drukuj

Harfa Dzien dziecka 2017

 

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w dworku w Miętnem odbędzie się rodzinny wieczór muzyczny. Na spotkanie z wyjątkowym instrumentem jakim jest harfa zapraszają dzieci i rodziców na godz. 18.00 organizatorzy – Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie.

Czytaj więcej: Harfa na Dzień Dziecka

Radomscy Mistrzowie Akordeonu w Miętnem

Drukuj

Plakat Akordeon Mietne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie zapraszają 24 maja 2017 (środa) na godz. 18.00 do Miętnego na niezwykły koncert „Radomscy Mistrzowie Akordeonu“ podczas którego wystąpią muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych im.Oskara Kolberga w Radomiu.

Czytaj więcej: Radomscy Mistrzowie Akordeonu w Miętnem

Majówka w Miętnem

Drukuj

Majówka Mietne 2017

Patriotyczna muzyka, gra terenowa „W obronie Konstytucji Trzeciego Maja”, warsztaty historyczne i wiele innych atrakcji – to wszystko czekało na mieszkańców Powiatu Garwolińskiego, którzy przybyli do Miętnego na pierwszą rodzinna majówkę.

Czytaj więcej: Majówka w Miętnem

Tymczasem na Dworskiej Scenie Teatralnej

Drukuj

Teatr Mietne 2017

 

Zgromadzona w miniony weekend na Dworskiej Scenie Teatralnej w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem widownia miała okazję obejrzeć dwa odważne i zastanawiające spektakle w wykonaniu młodych i zdolnych aktorów „Tymczasem” z powiatu garwolińskiego. Przewodnim motywem teatralnego spotkania był „człowiek”.

Czytaj więcej: Tymczasem na Dworskiej Scenie Teatralnej

Młodzież z Maciejowic ożywia powiat

Drukuj

Mlodziez ozywia powiat 2017

 

Działają i wzajemnie sobie pomagają w ramach ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola”. Mowa tu o młodzieży  z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach oraz Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Czytaj więcej: Młodzież z Maciejowic ożywia powiat

A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Drukuj

Plakat Teatr Mietne

 

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w najbliższą niedzielę na „Dworską Scenę Teatralną” do Miętnego. Aktorzy lokalnego Teatru Tymczasem działającego na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, zaprezentują się w dwóch spektaklach “Alicja w poszukiwaniu siebie” oraz “Dajcie sobie spokój z człowiekiem”. WSTĘP WOLNY !

Czytaj więcej: A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews