Przejdź do treści

VI EDYCJA KONKURSU "ODZYSKANA PRZYRODA" ROZSTRZYGNIĘTA !!!

Drukuj

m919 czerwca 2011r. na terenach rekreacyjnych “Zarzecze” w Garwolinie, w czasie obchodów Dni Powiatu Garwolińskiego połączonych z Dniami Garwolina, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Odzyskana Przyroda”. Organizatorami konkursu była Firma EKO LIDER oraz Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Laureatom nagrody wręczali: Starosta Garwoliński - Marek Chciałowski, Wicestarosta - Stefan Gora, Sekretarz Powiatu - Jerzy Piesio oraz właściciele firmy EKO LIDER - Państwo Ewa i Jarosław Wyglądała.

Czytaj więcej: VI EDYCJA KONKURSU "ODZYSKANA PRZYRODA" ROZSTRZYGNIĘTA !!!

INFORMACJA O DOTACJI Z WFOŚiGW w Warszawie NA KONKURS "ODZYSKANA PRZYRODA"

Drukuj

W 2011r. Starostwo Powiatowe w Garwolinie uzyskało dotację w wysokości 10 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup nagród w VI edycji konkursu "Odzyskana Przyroda". Już od sześciu lat organizujemy "Odzyskaną Przyrodę". Konkurs jest co roku adresowany do Szkół Podstawowych, Gimnazjów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu. W tegorocznej edycji wzięły udział 48 szkoły garwolińskie, a rywalizacja tyczyła się w 4 kategoriach: Makulatura, Plastik, Szkło, Baterie.

 

Czytaj więcej: INFORMACJA O DOTACJI Z WFOŚiGW w Warszawie NA KONKURS "ODZYSKANA PRZYRODA"

Nowa oczyszczalnia w powiecie.

Drukuj

m_oczyszczalnia052011_02W dniu 12 maja br odbyła się uroczystość oddania do eksploatacji nowo wybudowanej oczyszczalni ścieków w Parysowie.

W uroczystości udział wzięły władze Powiatu Garwolińskiego tj. Starosta Powiatu Garwolińskiego - Marek Chciałowski , Wicestarosta Powiatu - Stefan Gora , Sekretarz Powiatu - Jerzy Piesio .

Czytaj więcej: Nowa oczyszczalnia w powiecie.

Informacja o konkursie fotograficznym

Drukuj

Centrum Informacji o Środowisku ogłosiło konkurs fotograficzny pt. "LEŚNE TAJEMNICE" skierowany do uczniów, studentów i wszystkich osób amatorsko zajmujących się fotografią przyrody.

Czytaj więcej: Informacja o konkursie fotograficznym

Unasienianie zwierząt w powiecie garwolińskim w 2010r.

Drukuj

Usługi związane z unasienianiem zwierząt na terenie powiatu garwolińskiego świadczy Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu Zakład w Żelkowie. Adres: ul. Siedlecka 85, Żeleków, tel./fax: 25 643 57 91, tel.: 25 643 52 96. Unasienianiu poddawane są krowy i lochy we wszystkich gminach naszego powiatu

Czytaj więcej: Unasienianie zwierząt w powiecie garwolińskim w 2010r.

Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany

Drukuj

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że od 15 stycznia 2011 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zbóż jarych, zbóż ozimych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych): 

Czytaj więcej: Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub...

Konkurs „ODZYSKANA PRZYRODA”

Drukuj

Nasz Konkurs "Odzyskana Przyroda", organizowany z wielkim powodzeniem od 2006r., jest rodzajem APELU do Was wszystkich, byście zmierzali małymi krokami do celów ekologicznych – zachowania czystego powietrza, wody i gleby, zachowania różnorodności biologicznej, a na pewno Wasze dzieci i wnuki kiedyś wam podziękują.

Czytaj więcej: Konkurs „ODZYSKANA PRZYRODA”

Rejestracja zwierząt należących do gatunków podlegających ograniczeniom na podstawie prawa Unii Europejskiej oraz

Drukuj

Na całym świecie każdego roku w wyniku działalności człowieka bezpowrotnie giną tysiące gatunków roślin i zwierząt. Zwierzęta są zabijane dla cennych części ciała albo chwytane i przewożone do dalekich krajów ku uciesze kolekcjonerów. W celu ograniczenia handlu zwierzętami zagrożonymi wyginięciem większość krajów w tym Polska podpisało tzw. Konwencję Waszyngtońską, która nakłada liczne ograniczenia na przewożenie zwierząt przez granicę.

Czytaj więcej: Rejestracja zwierząt należących do gatunków podlegających ograniczeniom na podstawie prawa Unii...

INFORMACJA O DOTACJI Z WFOŚiGW w Warszawie NA KONKURS

Drukuj

W 2010r. Starostwo Powiatowe w Garwolinie uzyskało dotację w wysokości 10 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup nagród w V edycji konkursu "Odzyskana Przyroda". 

Czytaj więcej: INFORMACJA O DOTACJI Z WFOŚiGW w Warszawie NA KONKURS

KONKURS Piękna Zagroda Wiejska

Drukuj

Mamy piękny, słoneczny dzień, początek lata. Wyruszamy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie Zespołem Doradców w Garwolinie oglądać i oceniać 15 zgłoszonych zagród wiejskich na najpiękniejsze z terenu naszego powiatu.

Czytaj więcej: KONKURS Piękna Zagroda Wiejska

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews