Narodowe Czytanie w Starostwie Powiatowym w Garwolinie

10 września w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się „Narodowe Czytanie”. Tegoroczną lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego. Organizatorami XIII edycji wspólnego czytania byli Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

„Kordian” to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego. Utwór napisany został w Genewie w 1833, ukazał się anonimowo w Paryżu w 1834 r.

Wspólnie z Posłem na Sejm RP Grzegorzem Woźniakiem , Starostą Powiatu Garwolińskiego Iwoną Kurowską, Wicestarostą Mirosławem Walickim, Przewodniczącym Rady Powiatu Norbertem Wilbikiem , Radnym Powiatowym Sebastianem Kieliszek, dyrekcją, nauczycielami oraz młodzieżą z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem, Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie, podopiecznymi ŚDS Miętne oraz przedstawicielkami Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Garwolinie czytaliśmy "Kordiana" dramat Juliusza Słowackiego.

Uczestnicy Narodowego Czytania otrzymali pamiątkowe egzemplarze „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie i do zobaczenia za rok!

Patronat honorowy Pary Prezydenckiej.